A külcsínre adunk. És a biztonságra? Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
A legtöbb felhasználó nem törli megfelelően adatait az eldobott, vagy eladott USB-meghajtóról, így ezek az eszközök rengeteg személyes információt tartalmazhatnak – hívták fel a figyelmet az ESET IT-biztonsági szakemberei.
2019. május 01., 12:072019. május 01., 12:07
Az MTI-nek küldött elemzés felidézi, hogy a Hertfordshire-i Egyetem kutatói a közelmúltban kétszáz használt pendrive-ot vásároltak próbaképpen – százat az Egyesült Államokban, százat pedig az Egyesült Királyságban –, és
amelyeket minimális szakértelemmel egyszerűen elő lehetett hívni.
A teszt eredményei szerint húsz korábbi tulajdonos meg sem próbálta letörölni a tárolóeszköz tartalmát. A legtöbb vizsgált esetben noha az adatokat törölték, azok egyszerű módszerrel visszaállíthatók voltak, így bárki számára elérhetők maradtak.
A kutatók kizárólag a neten bárki számára egyszerűn elérhető adat-helyreállítási szoftvereket használtak a kísérlet folyamán, és még így is 135 pendrive tartalmát tudták helyreállítani mindössze pár perces munkával. A 135 eszköz közül 44 USB-meghajtó még ahhoz is elegendő információt tartalmazott, hogy ezekből a tesztelők az eszköz korábbi tulajdonosát egyértelműen beazonosíthassák – írták.
Utcán talált adathordozót is könnyelműen laptopba dugnak a felhasználók. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Az elemzés kiemeli, a külső meghajtókon talált adatok széles skálát öleltek fel, kezdve a bizalmas vállalati és jogi dokumentumoktól az adóbevallásokon és a fizetési papírokon át egészen a privát állományokig. Az utóbbiak között még
Mindössze 34 olyan USB-meghajtót találtak, aminek tartalmát eladás előtt valamilyen speciális célszoftverrel teljesen biztonságosan és visszaállíthatatlan módon letörölték. Az ESET szakemberei szerint az erős titkosítás alkalmazása a legjobb az adatok biztonságos tárolására.
A korábbi kutatások alapján közölték azt is, hogy
amelynek révén komoly kártevőfertőzéseknek tehetik ki magán vagy céges eszközeiket. Az ESET szakemberei szerint a külső meghajtók eladásakor és kiselejtezésekor, valamint a talált, idegen pendrive-ok használatba vételénél is kiemelt óvatossággal kell eljárni, hogy az adatok ne kerüljenek illetéktelen kezekbe, illetve ne fertőzzék meg a számítógépet ismeretlen kártevőkkel.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A tervezet a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
A képviselőház kedden elfogadott egy törvénytervezetet, amely a nyugdíjként, a nyugdíjasok szociális támogatásaként és a fogyatékkal élő személyeket gondozók juttatásaként jogalap nélkül kifizetett összegek vissza nem térítéséről rendelkezik.
Áttér a téli időszámításra október 27-étől, vasárnaptól Románia, ennek értelmében hajnali 4 órakor 3 órára kell visszaállítani az óramutatókat.
Hallgatólagosan elfogadta hétfőn a szenátus a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) törvénytervezetét arról, hogy a többségi nemzethez tartozó állampolgárok a nemzeti kisebbségekével azonos feltételek mellett alakíthatnak egyesületeket.
Nemzetközi vezetői engedély igényelhető a gépjárművezetői engedélyeket kibocsátó és járműbejegyzési hivataltól (DRPCIV) Romániában – tájékoztat közleményében a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal.
A bonyhádi evangélikus temetőben, római katolikus szertartás szerint kísérik utolsó útjára Potápi Árpád János államtitkárt csütörtökön, 16 órakor – derül ki a csütörtökön elhunyt államtitkár Facebook-oldalán közzétett gyászjelentőből.
Országszerte 110 házkutatást tartanak hétfőn a rendőrök és a legfőbb ügyészség munkatársai az úgynevezett Jupiter művelet részeként.
Medve támadt meg egy férfit vasárnap délután a Beszterce-Naszód megyei Monor és a Maros megyei Bátos között egy legelőn – közölte a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Egy esetleges műszaki probléma miatt kényszerleszállást hajtott végre vasárnap a bukaresti Henri Coandă nemzetközi repülőtéren a Wizz Air egyik gépe – közölte a bukaresti repülőterek országos vállalata (CNAB) tájékoztatása alapján az Agerpres.
A romániai autópályák összhosszának egyötödét az utóbbi két évben adták át a forgalomnak – jelentette ki vasárnap Sorin Grindeanu. A szállításügyi miniszter szerint soha nem történtek ekkora mértékű beruházások az autópályákba és gyorsforgalmi utakba.
szóljon hozzá!