A tanügyi szakszervezet szerint az állami alkalmazottak közül az oktatási rendszerben dolgozók bére a legalacsonyabb. Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A romániai pedagógusok fizetése sokkal kisebb, mint az önkormányzatoknál dolgozó titkárnőké vagy sofőröké, így egyre csökken az esélye annak, hogy Románia a jó életszínvonalat biztosító országok közé kerüljön, hiszen a pedagógusok készítik fel a jövő munkaerejét – hívja fel a figyelmet a Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetségének (FSLI) közleménye, melyet az Agerpres hírügynökségnél dolgoztak fel.
2018. január 15., 12:282018. január 15., 12:28
Az érdekvédelmi szervezet felháborítónak tartja, hogy manapság a közigazgatásban vagy közrendészetben dolgozók bére legalább 60 százalékkal magasabb, mint a tanároké, míg 1989-ig a pedagógusok bére megközelítette egy bírósági elnök fizetését. A szövetség arra is kitér, hogy
Az érdekképviseleti szervezet közleménye rámutat, az állami alkalmazottak közül az oktatási rendszerben dolgozók bére a legalacsonyabb.
A FSLI elnöke, Simion Hăncescu hangsúlyozza, az önkormányzatoknál a nettó átlagbér elérheti a 3850 lejt, míg a tanügyben mindössze 2350 lejre tehető. A FSLI adatai szerint
„Ez a reális összeg, amelyet megkap egy pedagógus a 25 százalékos bruttó béremelést követően. A valóságban a nettó bér csak 3,8 százalékkal növekedik, miután levonják a járulékokat.
(...) Ismét emlékeztetjük a munkaügyi minisztert, Lia Olguţa Vasilescut, hogy a bértörvényt komoly tárgyalások nélkül dolgozták ki, a szakszervezeti szövetségek nem kapták kézhez a tervezetet, és nem volt lehetőségük kielemezni ezt” – áll még a közleményben.
Az államelnök-választások második fordulója után kezdődnek a tárgyalások az új kormány megalakításáról – jelentette ki a Romániai Magyar Demokrata Szövetség elnöke és államfőjelöltje szerdán Szatmárnémetiben.
Az előző havi 0,2 százalékos növekedés után szeptemberben az Európai Unióban és az euróövezetben 0,1 százalékkal csökkent az építőipari termelés augusztushoz képest, az uniós országok közül Románia építőipara teljesített a legjobban.
Összesen 28 személy került előzetes letartóztatásba azzal a gyanúval, hogy kábítószert árultak iskolákban, miután a hét elején a rendőrség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség a hét elején 54 házkutatást tartott Iaşi és Vaslui megyében.
Az Állandó Választási Hatóság (AEP) elnöke kedden arról számolt be, hogy az elnökválasztási kampány szombaton reggel 7 órakor véget ér, addig a jelöltek és pártjaik kötelesek eltávolítani a közterületekről és az online térből a kampányanyagaikat.
A Román Vasúttársaság utasszállító részlege (CFR Călători) kedden bejelentette, hogy szerdától forgalomba helyezik az első elektromos vontatású Alstom-szerelvényt.
Az Állandó Választási Hatóság elnöke kedden bejelentette, hogy a romániai választások történetében először lehet valós időben követni az államelnök-választás eredményeit.
Az energiapiac újbóli liberalizációja után akár 40 százalékkal is csökkenhet a 300 kilowattóránál (kWh) nagyobb energiafogyasztású háztartások számlája – közölte egy keddi szakmai konferencián Sebastian Burduja.
Megnyílik a forgalom előtt szerdán a moldvai (A7-es) autópálya két szakasza Buzău és Râmnicu Sărat között – jelentette be hétfőn a Román Rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic.
A magyar európai uniós elnökség stratégiai célkitűzése a román Schengen-tagság elérése – nyilatkozta Marosvásárhelyen Lázár János, Magyarország építési és közlekedési minisztere, aki a határ menti autópályákról és a vasúti fejlesztésekről is beszélt.
Nem csökken a büntetés-végrehajtási rendszerben dolgozó rendőrök fizetése, és a pótlékaikat sem vonják meg – adta hírül hétfőn az Országos Börtönigazgatóság (ANP).
szóljon hozzá!