25 év karate Székelykeresztúron

Szombaton Székelykeresztúron a Lukács András sportcsarnokban a székelykeresztúri karate mozgalom 25 éves múltjára emlékeztek a sportolók és az érdeklődők. Megnyitó beszédében sensei Fazakas István (4 dan) a kezdetekről mesélt, mint a mozgalom alapítója, arról az időszakról, amikor az edzésre járókat többször is rendőrségi kihallgatásra hívták és megfenyegették, ennek ellenére azonban titokban a Sóskútra jártak edzeni.

Józsa Csongor

2009. november 23., 13:062009. november 23., 13:06

2009. november 23., 21:592009. november 23., 21:59

Az „illegális“ időszak után a 90-es években új lendülettel, hivatalosan él tovább a karate Keresztúron: több mint 500-an jártak rendszeresen edzésre hosszabb ideig - hattól negyvenöt évesig - az eltelt 25 évben, ezalatt tizenhét fekete öves és egy országos bajnok (Fülöp Győző) került ki a keresztúri „puszta kéz útját követők“ közül.

A karate do mindenkinek mást mást jelent, amikor ezzel a harcművészettel ismerkedni kezd, később közös útra vezérli a gyakorlóit, nevel, értékeket ad és összefog. Shihan Búzás Csaba (6 dan) és sensei Major Sándor (5 dan) köszöntő beszédükben ezeket az értékeket hangsúlyozták, valamint a harcművészetekkel való foglalkozás fontosságát.

Dr. Czire Szabolcs teológiai tanár a rég edzésekre emlékezve elmondta, a karatézás számukra nemcsak a sportot és az edzést jelentette, de közös kirándulásokat, bulikat, összetartozást. Nem csoda, hogy szombaton sokan összegyűltek a „régi“ keresztúri karatesok, többen külföldről utazva haza a találkozóra.

Az eseményen, amelyen kiállítás és diavetítés által régi edzések, versenyek képei elevendtek meg, bemutatót tartottak a mostani keresztúri karatesok és aikidosok is, valamint a székelyszenterzsébeti Rózsahordozó Szenterzsébet Baranta Csapat.

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei