A Korondi Unitárius Egyházközség újabb sikeres pályázatot könyvelhet el a korondi iskola javára. A norvég kormány által támogatott és a Civitas Alapítvány által életre hívott program keretében működő korondi projekt céljait két részre csoportosították – árulta el Páll Krisztina projektvezető.
2011. február 28., 17:172011. február 28., 17:17
2011. február 28., 17:532011. február 28., 17:53
Az átfogó célok közt találjuk a helyi hagyományok iránti tiszteletre, azok megőrzésére való nevelést, emberek közötti kapcsolatok megerősítését a közösség szintjén, valamint a térség adta természetföldrajzi lehetőségek felismerését, legoptimálisabb felhasználását.
A konkrét célok közt találjuk a hagyományos gyümölcstermesztés fontosságának ismertetését Korondon, a helyi gyümölcsök hasznosítását (csomagolóanyag-készítés), a gyümölcsfajták helyi mivoltának tudatosítását, mindezt a magyar anyanyelv helyes használatával, gyakorlásával.
A program során változatos tevékenységek zajlottak, melyekbe megpróbáltak minél több diákot és általuk közvetve minél több sóvidéki személyt bevonni.
Ötletbörzék
A IX–XIII. osztályos tanulóknak kiírt ötletbörzén a diákok az erdei és a helyileg termesztett gyümölcsök népszerűsítését vállalták fel. Munkájukat a szülőbizottság képviselete és a sóvidéki gazdák segítették.
Az V–VIII. osztályosok csomagolóanyag-versenyen indulhattak, gyümölcsszobrászatból jeleskedhettek. Előbbi célja abban merült ki, hogy a gyerekek minél praktikusabb, eladhatóbb csomagolásokat tervezzenek az erdei gyümölcsöknek (amire egyre nagyobb igény van a turisták körében). Ami a gyümölcsszobrászatot illeti, a munkákból ideiglenes kiállítást szerveztek.
Központban a gyümölcs
A projekt záróműsorában „gyümimúzeumot” avattak, előadások keretében bemutatták az ötletverseny díjazott munkáit, további versenyeket, vetélkedőket és nyelvi játékokat szerveztek, természetesen úgy, hogy mindig a gyümölcs volt a központban. A korondi pályázat partnerei voltak a helyi önkormányzat, a Korondi Iskolaközpont, a Sóvidéki Vendégfogadók Egyesülete, a Firtos Művelődési Egylet és a szülőbizottság képviselete. „Köszönjük másodjára is a Civitas Alapítványnak a bizalmat és a lehetőséget, hogy megszervezhettük és lehetőségeinkhez mérten színesebbé tehettük az iskola, a község hétköznapjait” – mondta Páll Krisztina projektvezető.
szóljon hozzá!