Fotó: Gligor Róbert László
Jelentős könyvcsomagot vehetett át a héten Csíkfalva. Az adományt a debreceni Erdélyt Járók Közhasznú Egyesület (EJKE) adta át a nyárádmenti községben.
2011. augusztus 14., 12:552011. augusztus 14., 12:55
2011. augusztus 14., 13:082011. augusztus 14., 13:08
Szép-, gyermek-, ifjúsági és világirodalmi, valamint ismeretterjesztő könyvek a dobozokban
A 18 doboznyi állomány szép-, gyermek-, ifjúsági és világirodalmi, valamint ismeretterjesztő könyveket tartalmaz. Kérdésünkre a nyárádmenti gyökerekkel rendelkező Csíki András elmondta: az adomány könyvtárak, kiadók, intézmények és magánszemélyek felajánlásaiból gyűlt össze. Erdélybe első alkalommal jöttek ilyen jellegű szállítmánnyal, de idén még egyet hoznak a Székelyföldre, és már folyik a tankönyvek, tanszerek gyűjtése a csángó iskolák számára, ezt a következő évben szállítják a helyszínre.
A Csíkfalvára érkezett könyveket a helyi iskolai és községi könyvtárban helyezik el. Balogh István polgármester a község nevében nyilvánított köszönetet az adományért. A létező könyvtárak állománya szegényes, ezért nagyon szívesen vették az adományozást, hiszen szeretnék mindenki, de főleg a gyerekek, ifjak számára elérhetőbbé, használhatóbbá tenni a könyvtárat.
Az EJKE gyökerei messzebb nyúlnak vissza, de csak tavaly jegyezték be hivatalosan. „Célunk, hogy tagjainkkal és tagjaink aktivitása révén egyre szélesebb közönséggel megismertessük Erdély természeti, kulturális, gasztronómiai gazdagságát és máig virulens hagyományait. Rendkívül fontosnak tartjuk a határon túli magyarsággal, civil szervezetekkel való kapcsolatok kiépítését, ápolását a magyar–magyar párbeszéd erősítését” – vallja magáról a szevezet. Ezért évente akár több kirándulást is szerveznek Erdélyben, ezek során nagy hangsúlyt fektetnek a néphagyományok, műemlékek, kapcsolódó irodalmi és más művészeti alkotások megismerésére és megismertetésére.
E heti kirándulásuk során „főhadiszállásukat” Nyárádszentlászlón ütötték fel, innen indulva Nyárád, Maros és Kis-Küküllő menti, valamint sóvidéki és gyergyói műemlékeket és emlékműveket látogattak meg, megismerkedtek Marosvásárhellyel és a Bekecs „meghódításával” is próbálkoztak. Napi programjaik része volt Kacsó Sándor, Szabédi László, Dsida Jenő, Reményik Sándor, Wass Albert és Sütő András műveinek olvasása, de a sportolásra is maradt idejük, Nyárádgálfalva csapatát hívták ki kispályás focimérkőzésre.
szóljon hozzá!