Fotó: Suciu Cristian
Hargita megyében idén 29 település csatlakozott a Let’s Do It, Romania! hulladékgyűjtési akcióhoz. Szombaton az esős időjárás ellenére is sokan megmozdultak, közel 2400-an szedték a szemetet. Összesen közel 7000 darab 120 literes zsáknyi hulladéktól tudták megszabadítani a környezetet.
2022. szeptember 18., 19:142022. szeptember 18., 19:14
2022. szeptember 18., 19:162022. szeptember 18., 19:16
„Hargita megyében voltak települések, ahol iskolák vettek részt az idei Let’s Do It, Romania! akcióban, máshol az önkormányzatok vagy éppen a környezetvédelmi hivatal segítségével sikerült megszervezni a szemétgyűjtést. Például Csíkmadarason egy cég csapatépítője keretében hetvenen szedték a hulladékot az Olt partján. Az időjárás nem kedvezett idén az akciónak, szinte végig esett az eső megyeszerte. Ezért voltak olyan települések, ahol elhalasztották a szemétszedést, többek között Borszéken” – részletezte Csergő Ottó, a Let’s Do It, Romania! Hargita megyei koordinátora.
Fotó: Suciu Cristian
Gyergyószentmiklóson szombaton reggel 9 órakor indultak a résztvevők a Salamon Ernő Gimnázium elől. Czimbalmos Zita tanárnő vezetésével ötven diák gyűjtötte a szemetet. Az önkormányzattól és a csendőrségtől is tíz-tíz személy vett részt az akcióban, és segítségükre volt a Vitalissima Kft. is, akik teherautóval hozták be az összegyűjtött hulladékot.
Fotó: Suciu Cristian
„A hatos kilométer és a város közötti szakaszon szedték a szemetet, végig esett az eső. Én hat nagyobb gyerekkel kimentem a Gyilkostóhoz, ahol két kanyarban a tó előtt, és még mintegy másfél kilométeren 26 zsák szemetet szedtünk össze” – mondta Simon László, aki a gyergyószentmiklósi hulladékgyűjtést irányította. Gyergyószentmiklóson öt köbméternyi szemét gyűlt össze.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!