Idén is meglátogatta a Mikulás Bákó megye egyetlen magyar nyelvű tanintézetét. A gyimesbükki Dani Gergely Általános Iskolában szórakoztató vetélkedők tették színesebbé az idei december 6-át.
2022. december 06., 15:082022. december 06., 15:08
Fotó: Dobos László
Idén is meglátogatta a Mikulás Bákó megye egyetlen magyar nyelvű tanintézetét. A gyimesbükki Dani Gergely Általános Iskolában szórakoztató vetélkedők tették színesebbé az idei december 6-át.
2022. december 06., 15:082022. december 06., 15:08
Két nap kellett a Mikulásnak, amíg végigjárta Gyimesbükk óvodáit és iskoláit, meghallgatta az óvodások és iskolások ünnepi előadásait. Hóhiány miatt motoros utánfutóval érkezett hétfőn délelőtt a magyar állami támogatással épített új óvodába, majd a Dani Gergely iskola főépületébe, ahol közel négy órán át tartó, az iskola összes diákját megmozgató, Mikulás-napi vetélkedő zajlott.
Fotó: Dobos László
A tanintézet tornatermében külön versenyeztek az alsó és külön a felső tagozatosok öt-öt csapatba tömörülve. Közben az iskola tankonyhájában sült a mindenkinek jutó fánk. A 14 próbából álló vetélkedőt Antal Ibolya testnevelő- és Bârsan Ildikó matematika tanárok vezették.
Fotó: Dobos László
„Célunk az volt, hogy Mikulás napjára örömet szerezzünk az egymás iránti szeretet és az együttműködés eszközeivel. A vetélkedőn és az azt követő ajándékcserén részt vett a magyar iskola összes diákja, tanítója, tanára és a kisegítő személyzete, de a szülői bizottság tagjai is jelen voltak, volt szülő, aki szerepet vállalt a zsűriasztalnál, volt, aki csak nézőként maradt a teremben. Viszont mindenki részt vett a »Maroknyi szeretet« elnevezésű csomagosztásában, amikor otthon elkészített ajándékot, szépen becsomagolt cipős dobozokban egymást ajándékozták meg” – nyilatkozta Antal Ibolya a Székelyhonnak.
Fotó: Dobos László
Kedden, Mikulás napján gyimesbükki templomokban zajlottak Mikulás-napi ünnepségek, oda Mikulás bácsi már lovashintón érkezett.
Fotó: Dobos László
Fotó: Dobos László
Fotó: Dobos László
Fotó: Dobos László
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
szóljon hozzá!