A zászlót adományozták, a rudat a hivatal vásárolta
Fotó: Csató Andrea
Új székely zászlót és zászlórudat helyeztek ki a székelyudvarhelyi Márton Áron térre, miután a korábbi a június eleji viharban kidőlt. A város polgármestere, illetve a zászlót adományozó Balázs Ferenc Vegyeskar is fontosnak tartja, hogy a székely szimbólum látható legyen a Patkóban.
2024. augusztus 19., 17:032024. augusztus 19., 17:03
Jelentősen megrongálódott a június eleji viharban a székely zászló, amelyet tíz évvel ezelőtt, az 1956-os forradalomra és szabadságharcra emlékezve vontak fel a Márton Áron tér felső részén, a Tamási Áron Gimnázium által használt katolikus egyházi területen.
Közvetlenül a történtek után érdeklődtünk arról, hogy visszaállíttatja-e a zászlót Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala, és azt a választ kaptuk, hogy ez természetesen szándékukban áll.
Az elmúlt napokban sikerült kicserélni a zászlórudat. Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere a Székelyhonnak elmondta, a városháza rendre helyreállította a köztereken és középületeken keletkezett károkat, így természetes volt, hogy a székely zászló esetében is ezt teszik. Hozzátette, az új lobogót a Balázs Ferenc Vegyeskar adományozta, a rudat pedig a hivatal vásárolta meg.
Új zászló a megtört fák körében
Fotó: Csató Andrea
Bíró Edit önkormányzati képviselő, a Balázs Ferenc Vegyeskar vezetője közölte, tíz éve ők adományozzák a székely zászlókat a városnak; rendre követik, hogy mikor szorul cserére a jelkép, és amikor szükséges, akkor lépnek. Elengedhetetlennek tartják ugyanis, hogy az ünnepek mellett a hétköznapok során is látható legyen Székelyudvarhelyen a nemzeti szimbólum – fogalmazott a városi tanácsos.
Szándék van, de egyelőre pénz nincs arra, hogy Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala visszahelyeztesse a Márton Áron térre a múlt heti viharban összetört zászlórudat és nagyméretű székely zászlót.
Elutasítják és nem tartják hatékonynak a román kormány közoktatást érintő válságkezelési intézkedéstervezetét – állást foglalt a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége.
A hatalmas forgalom és a zsúfoltság miatt bedugult a Transzfogarasi út, a parkoló autók egymás útját zárták el.
A marosvásárhelyi VIBE Fesztivál nemcsak buliról, hanem közösségről, hangulatról és magyar identitásról is szól – legalábbis ezt mondják azok a fiatalok, akik ott voltak.
Vörös beavatkozási tervet léptettek életbe vasárnap délben Konstanca megyében, miután az A2-es autópályán tömegbaleset történt több jármű részvételével – közölte a Konstanca megyei tűzoltóság.
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
Mindössze öt megyét nem érint az országos kánikulariasztás, köztük Hargita és Kovászna megyét sem, de Maros megyére is csak elsőfokú hőségriasztás érvényes. Ezzel szemben Románia déli részén vörös jelzésű riadót fújnak az elviselhetetlen hőség miatt.
Július 14-étől elérhető lesz az egészségügyi minisztérium honlapján egy online űrlap a kórházi étkeztetéssel kapcsolatos panaszok bejelentésére – közölte egy szombati Facebook-bejegyzésben Alexandru Rogobete tárcavezető.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt vasárnap reggel 6 óra 29 perckor Gorj megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Felcsíki, alcsíki, kászoni, vagy éppen gyimesi és moldvai – számos tájegység népviseletbe öltözött képviselője ünnepelt együtt szombaton a csíksomlyói nyeregben, az Ezer Székely Leány Napján. Videón mutatjuk.
Kitűnni a tömegből, vagy éppen elvegyülni? Az Ezer Székely Leány Napján mindkettőnek megvan a jelentősége, hiszen ennyien székely népviseletben lenyűgőzően mutatnak. A mi szemünkben mindenképp. Egyenként és együtt is.
szóljon hozzá!