Sokan azért választják a külföldi desztinációt, mert úgy vélik, ott többet kapnak a pénzükért
Fotó: Balázs Attila/MTI
Noha már tervezik az emberek, hogy hová utaznának idén nyáron, illetve a szállásadók is várják a vendégeiket, egyelőre nem sok minden történik azon kívül, hogy kivárnak. Mondjuk ez nem is csoda, szinte senki nem tud semmi biztosat.
2020. június 12., 10:282020. június 12., 10:28
2020. június 12., 10:292020. június 12., 10:29
Az idegenforgalomból élő vállalkozók is örülnének, ha a hosszú kiesés után végre elindulna a turizmus, de nem mindenki optimista. A vendéglők csak félig-meddig működnek, a strandok, fürdők nem nyitnak, a panziók pedig még nem ismerik a konkrét szabályokat, hogy hány vendéget fogadhatnak, illetve milyen körülményeknek kell megfelelniük.
Zsigmond Erika parajdi vállalkozó a Székelyhon érdeklődésére elmondta, azt az időszakot, amíg a kijárási tilalom tartott, arra használták, hogy felújították a panziójukat, kicserélték a bútorokat és minden egyebet, hogy teljesen friss berendezéssel várhassák a vendégeiket. Noha nagyon sokan érdeklődnek és máris indulnának Parajdra, még mindig nagy a bizonytalanság.
– magyarázta a parajdi vállalkozó, hozzátéve, hogy a hónap végére vannak foglalásaik, remélik, addig letisztul a most uralkodó zűrzavar, ugyanis még mindig nincsenek arra vonatkozó konkrét információik, hogy hogyan, hány vendéget fogadhatnak.
Amíg zárva a parajdi sós vizű strand, addig kevesebb vendéggel számolhatnak a helyi panziósok. Archív
Fotó: Barabás Ákos
„Figyelem a híreket, várom, hogy valami pontosabbat közöljenek. Eddig is takarítottunk és fertőtlenítettünk, ez számunkra nem újdonság, de annál többet, hogy ezt kötelezővé tették, nem tudunk” – fogalmazott Zsigmond Erika.
Az utazási irodák abban bíznak, hogy június 16-tól tájékozottabbak lesznek, ami az idegenforgalmat, annak lehetőségeit illeti. Kelemen Barna marosvásárhelyi vállalkozó szerint
„Az utóbbi négy-öt évben nagyot fejlődött a turizmus, egy évben akár kétszer, háromszor is elutaztak valahová, a hosszabb nyári pihenés mellett még kisebb időtartamú utazásokat is tettek az emberek. Most ezzel a bezártsággal felértékelődött a szabadság, az, hogy oda mehettek, ahová akartak és akkor, amikor akartak” – hangsúlyozta az idegenforgalmi szakember, aki azt is elmondta,
A reklámja sem megfelelő a romániai turizmusnak – véli Zsigmond Erika, aki szerint itthon is több árkategória közül lehet választani. „Külföldön azért olcsó, mert az olcsót választjuk. De a román tengerparton is lehet például több lehetőség közül választani. Nem értem, miért csak a rosszat halljuk mindig, ha itthoni utazásról beszélünk” – így a parajdi panziós.
Kelemen Barna szerint a minőséggel nincsenek a legtöbben megelégedve, ezért mennek inkább Görögországba, Törökországba, ahol szinte annyiért, mint itthon, sokkal jobb körülmények között nyaralhatnak.
Azok viszont, akik mégsem mennének idén külföldre, olyan kisebb üdülőközpontokat választanának, ahol pihenni lehet, esetleg a természeti látványosságokat csodálni. Szabó Erika például szívesen utazna családjával olyan településre, ahol helyieknél szállhatna meg, helyi ellátást kaphatna. „Például Kőrispatakra mennénk, ahol a környéken biciklizhetnénk, sétálhatnánk, ott ebédelnénk és ajándéktárgyakat is onnan vásárolnánk” – mondta a marosvásárhelyi családanya.
Érvényesítette pénteken az alkotmánybíróság az elnökválasztás május 4-i első fordulójának eredményeit – értesült az Agerpres a testülethez közel álló forrásokból.
Romániai középiskolásoknak és egyetemistáknak kínál lehetőséget az ING Hubs Romania és a Bukaresti Közösségi Alapítvány ösztöndíjprogramja, hogy pénzügyi támogatással vehessenek részt nemzetközi vagy országos versenyeken, illetve szakmai táborokban.
Ismét megszervezik a civil szervezetek vásárát Marosvásárhelyen május 10-én a város központjában. A 22. alkalommal megrendezendő esemény az évtizedek alatt fontos találkozóhellyé nőtte ki magát, ahol Maros megye civil szervezetei mutatkoznak be.
Jelentős lehűlés várható csütörtökig Románia nagy részében az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteki előrejelzése szerint.
Április végén, május elején nagy májusi cserebogár-rajzásnak lehettünk szemtanúi. Jó tudni azonban, hogy nem ártalmatlan rovarokról beszélünk: nagy károkat okoznak a mező- és erdőgazdaságokban egyaránt.
Románia a nemzeti kisebbségekkel szembeni bánásmód „jó gyakorlatának modellje” – jelentette ki az elnökválasztás második fordulóba jutott két jelölt csütörtök esti tévévitáján Nicușor Dan.
Egyre gyakoribbak a forgalmi dugók Székelyudvarhelyen, amelyek az elmúlt napokban tovább fokozódtak. A kora reggeli és délutáni órákban rendre csúcsosodó forgalmi nehézségeket több, párhuzamosan zajló infrastrukturális fejlesztés okozza.
A Gyulafehérvári Caritas katolikus segélyszervezet számára május az ápolók hónapja, amikor kiemelt figyelem irányul azokra, akik nap mint nap mások testi-lelki jólétéért dolgoznak. Ennek keretében rendezték meg az Ápolók konferenciáját.
Az elnökválasztás második fordulójába került két jelölt, George Simion (AUR) és Nicușor Dan (független) csütörtök este először vitáznak a tévékamerák előtt.
szóljon hozzá!