Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Összesen 7246 riasztás futott be a 112-es egységes segélyhívó számra tavaly Kovászna megyében. Nicoleta Tolvaj-Marin rendőrségi szóvivő tájékoztatása szerint a hívások 12 százaléka megalapozatlannak bizonyult, és mintegy 40 százalékát a telefonkezelő munkatárs oldotta meg, így nem volt szükség arra, hogy a helyszínen intézkedjenek.
2019. január 23., 12:462019. január 23., 12:46
2019. január 23., 12:552019. január 23., 12:55
A segélykérők általában valamilyen bűntény miatt telefonáltak az egységes hívószámra, lopást, bántalmazást jelentettek be, de anyagi kárral járó közúti baleset esetén is hívták az 112-t. Ez utóbbi esetben az ügyfélszolgálatos arról tájékoztatott, hogy vannak törvényes lehetőségek a megegyezésre, és nem kell minden esetben riasztani a rendőrséget.
A szóvivő ugyanakkor a szokatlan hívásokból is szemlézett. Egy férfi azért kért segítséget a 112-n, mert fiatalok hógolyóval dobálták. Egy másik betelefonáló úgy ítélte meg, hogy egy siklóernyős veszélyben van, mert túl magasan száll, ezért kérte, hogy a rendőrök avatkozzanak be, és mentsék meg. Szintén
A rendőrök meg is érkeztek, ám nem biztosítottak számára fuvart, hanem megbírságolták, amiért indokolatlanul hívta a segélykérő számot.
Nicoleta Tolvaj-Marin rámutatott, aki megalapozatlanul hívja a 112-es sürgősségi számot, 500 és 1000 lej közötti bírságot kockáztat, ugyanakkor mérlegelni kell, hogy miközben feleslegesen fenntartják a diszpécsert, valakinek valós probléma miatt lehet szüksége segítségre.
Amíg június kilencedikén öt szavazólappal kellett elvonulni a szavazófülkébe, addig most mindössze egyet kap a választópolgár. Az önkormányzati és európai parlamenti választáshoz képest az államelnöki voksolás egyszerű, mint az egyszeregy.
Sepsiszentgyörgyön a vasárnapi templomi eseményeket követően látszólag megnőtt a forgalom a szavazókörzetekben, például a Székely Nemzeti Múzeumban (15. számú körzet) kisebb sor is kialakult, így a csendőrség szabályozta a belépést.
Kampánycsend megsértésére vonatkozó bejelentéseket vizsgál ki a rendőrség. Az elkövetők a törvény szerint 1500 és 4500 lej közötti büntetésekre számíthatnak. Van, akit már meg is bírságoltak.
Rendbontás nélkül zajlik a szavazás Kézdivásárhelyen. A főtéren ugyan feltűnt egy Prahova megyei kirándulóbusz, ami sokakban gyanakvást keltett, de mint megtudtuk, alaptalanul.
A három székelyföldi megye tanácselnökei is az első órákban éltek a szavazati jogukkal. A három település, ahol az államelnök-jelöltekre szavaztak: Ojtoz, Városfalva és Szováta.
Egy 4,1-es és egy 3,5-ös erősségű földrengés volt vasárnap reggel Vrancea szeizmikus térségében – tájékoztatott az országos földfizikai intézet.
Az RMDSZ elnöke, egyúttal államfőjelöltje is leadta voksát vasárnap délelőtt, ezt követően pedig reményeiről beszélt a következő kormányzatot illetően.
A székelyföldi politikusok közül többen már vasárnap reggel leadták szavazatukat az államfőválasztás első fordulójában. Mint fogalmaztak, a józan ész hangját választották.
Vasárnap reggelre a rossz időjárás által érintett összes Hargita megyei településen helyreállt az áramszolgáltatás – tájékoztatott a Hargita megyei tűzoltóság.
Több mint 18 millió román állampolgárt várnak vasárnap az országszerte reggel 7 órakor megnyitott közel 19 ezer szavazóhelyiségbe, hogy a 14 államelnökjelölt valamelyikére szavazzon.
szóljon hozzá!