Fotó: Közüzemek Rt.
Azonnali megoldás nem létezik a kézdivásárhelyi vízhálózat évtizedek során felhalmozott problémáinak orvoslására, ám folyamatosan fejlesztenek – jelentette ki Kozsokár Attila a helyi, Közüzemek Rt. igazgatója. A vállalat vezetősége követi a közösségi médiában, a sajtóban megjelenő panaszokat az elavult rendszer meghibásodásaival kapcsolatosan.
2021. február 21., 16:552021. február 21., 16:55
„Jogos a lakók felháborodása, hiszen a szolgáltatótól mindenki a megszakítás nélküli, jó minőségű vizet várja el. Ha ezen a téren kiesések vannak bosszantó, ha pedig ennél többről van szó dühítő.
– fogalmazott az igazgató. A Közüzemek saját csapatával, saját vagy önkormányzati forrásokból dolgozik, a problémás zónák élveznek elsőbbséget. A Csernátoni út javítása folyamatban van, a céhes város vízszolgáltatásáért felelős egység koordinátora, Pap Lajos elmondása szerint sok múlik az időjáráson, ám legrosszabb esetben is április végéig lezárulnak ezek a munkálatok.
Pap januártól vette át az irányítást Kézdivásárhelyen, és a hálózat problémáit illetően ő sem optimista.
Fotó: Közüzemek Rt.
A Közüzemek éppen ezért a tavaly év végén beszerzett egy áramfejlesztő berendezést. A Gyárak utcája, a Mihai Eminescu, a Bethlen Gábor és a Tudor Vladimirescu utcák „forró zónák”, ezekben az utcákban a leggyakoribbak a csőtörések.
– így jellemzi a helyzetet Pap Lajos. A 80-as évek silány minőségű vezetékeit mindenképp le kell cserélni, lehetőség szerint minél nagyobb szakaszokban, ha nincs arra anyagi lehetőség, hogy egy egész utcában, akkor legalább azoknál a részeknél, ahol egymás után többször törött a cső. A Csernátoni úton, ahol több vezetéket kicseréltek, már tapasztalható javulás.
Kozsokár Attila igazgató szerint a kézdivásárhelyi vízvezeték problémáinak nagy részét
A polgármesteri hivatal a hálózat tulajdonosa, biztosítja a szükséges anyagokat, a Közüzemek a kivitelezést. Két- három csapattal legtöbb három utcát tudnak felújítani.
Az uniós vagy országos pályázatok lebonyolítása egy évnél hosszabb időt vesz igénybe. Mindezt figyelembe véve a Közüzemek igazgatója abba bízik, a meghibásodások, csőtörések számát 2022 tavaszáig lényegesen csökkenteni tudják.
Vasárnap 19 órakor a Szilágy megyei Hídalmás községhez tartozó Milványban (Miluani) a részvételi arány megközelítette a 350 százalékot, a megye további hat szavazókörzetében pedig meghaladta a 100 százalékot.
A székelyföldi megyék választási részvétele jelenleg jócskán az országos átlag alatt van, de remélhetően csak azért, mert az eddigi tapasztalatok alapján sokan szeretnek este az urnákhoz járulni.
A vasárnap reggeli urnanyitástól a délutáni órákig több mint kétszáz választási incidensről érkezett bejelentés a rendőrséghez – közölte a belügyminisztérium szóvivője.
Egy kilyéni lakóháznál keletkezett tűzhöz riasztották a sepsiszentgyörgyi tűzoltókat vasárnap délután.
A székely megyék mezőnyében a legkisebb, Kovászna megye vezet a kampánycsendsértések tekintetében. Volt, ahol politikai szlogenek, és volt, ahol alkohol folyt.
Maros megye néhány településén áramszünet volt vasárnap, áramfejlesztőkkel azonban megoldották, hogy ne legyen fennakadás a szavazóhelyiségekben.
Amíg június kilencedikén öt szavazólappal kellett elvonulni a szavazófülkébe, addig most mindössze egyet kap a választópolgár. Az önkormányzati és európai parlamenti választáshoz képest az államelnöki voksolás egyszerű, mint az egyszeregy.
Sepsiszentgyörgyön a vasárnapi templomi eseményeket követően látszólag megnőtt a forgalom a szavazókörzetekben, például a Székely Nemzeti Múzeumban (15. számú körzet) kisebb sor is kialakult, így a csendőrség szabályozta a belépést.
Kampánycsend megsértésére vonatkozó bejelentéseket vizsgál ki a rendőrség. Az elkövetők a törvény szerint 1500 és 4500 lej közötti büntetésekre számíthatnak. Van, akit már meg is bírságoltak.
Rendbontás nélkül zajlik a szavazás Kézdivásárhelyen. A főtéren ugyan feltűnt egy Prahova megyei kirándulóbusz, ami sokakban gyanakvást keltett, de mint megtudtuk, alaptalanul.
szóljon hozzá!