Fotó: Haáz Vince
Magyarország Kormányának támogatásával, a Romániai Magyar Pedagógusszövetség szervezésében kezdődött a hétvégén Marosvásárhelyen a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program Maros megyei képzése, amelyre Maros megyéből 172 óvónő iratkozott fel.
2018. március 12., 12:282018. március 12., 12:28
A módszertani fejlesztés erdélyi pillére képzések formájában február 5-én indult útjára, amikor az ország négy városában egyidejűleg tizenkét csoport szakmai fejlesztése valósult meg. A hallgatók visszajelzéseiben az elégedettség és a hála a két leggyakrabban előforduló értékelés.
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhelyen a Bolyai Farkas Gimnázium adott helyet a képzésnek, amelynek ünnepélyes megnyitóján elhangzott, már régóta vártak az óvónők egy olyan továbbképzőre, amely kreditpontokat hoz számukra, illetve ahol tovább fejleszthetik szakmai tudásukat. Horváth Gabriella a Romániai Magyar Pedagógusszövetség Maros megyei elnöke, a megyei és az országos vezetőség nevében köszöntötte a jelenlevőket. Elmondta,
Fotó: Haáz Vince
Haller Katalin, az óvónőkért felelős tanfelügyelő a Vásárhelyi Hírlapnak elmondta,
A családokkal való kommunikáció a másik fontos téma, a hátrányos szociális gyerekek óvodai nevelése, a sajátos nevelési igényű gyerekek nevelése. Érdeklődésünkre a tanfelügyelő elmondta, magyar nyelven kevés képzésre volt lehetőségük eddig az óvónőknek, illetve kreditpontgyűjtés szempontjából is fontos e mostani alkalom.
Fotó: Haáz Vince
Fehér Ildikó óvónő, a marosvásárhelyi képzés szervezője elmondta lapunknak már több kisebb képzést szervezett az óvónőknek, ez azonban egy nagyobb kaliberű, a jelentkezők több csoportba osztva tanulnak a meghívott képzőktől, egyetemi tanároktól, előadóktól.
Fontos az óvónők folyamatos képzése, tudásának fejlesztése,
– magyarázta a szervező.
Fotó: Haáz Vince
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Miért nincs túljelentkezés az orvosi rezidensvizsgákon és miért éri meg a háziorvosi szakosodást választani – többek között erről is beszélgettünk Vass Levente egészségügyi szakemberrel a vasárnap tartandó rezidensvizsga kapcsán.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!