A címben szereplő kérdés a legutóbbi zetelaki tanácsülésen is felvetődött, hisz a zeteváraljai gát erőművét működtető magánvállalat a víztározó szintjének függvényében fizet illetéket (minél magasabb a szint, annál nagyobb az összeg) az Országos Vízügynek. Ez utóbbi részéről azonban Nicolae Bărbieru igazgató határozottan cáfolta, hogy az anyagiakat előbbre tennék vízgazdálkodó szerepüknél.
2010. augusztus 24., 15:452010. augusztus 24., 15:45
2010. augusztus 24., 17:292010. augusztus 24., 17:29
Miért tartották ilyen magasan a víztározó szintjét? – tették fel a kérdést a zetelaki tanácsosok a község legutóbbi tanácsülésén. A napirendi pontok között szerepelő tájékoztató keretén belül elhangzott, hogy a gát vízierőművét működtető magánvállalkozás a vízállás magassága szerint adózik, tehát minél magasabb a vízszint, annál nagyobb az a pénzösszeg, amelyet a vállalatnak be kell fizetnie az Országos Vízügyi Hatósághoz. Egy olyan országban, ahol szinte semmi nem történik anélkül, hogy valaki meggazdagodna rajta, elképzelhetőnek tűnt, hogy a vízügyi hatóság talán a nagyobb bevétel érdekében, kihasználva a csapadékos időjárást, szándékosan tartotta ilyen magasan a tározó vízszintjét.
Ez nem üzlet!
Szó sem lehet róla! – vélekedik a Maros Megyei Vízgazdálkodási Igazgatóság (az ők hatáskörükbe tartozik a víztározó) igazgatója, Nicolae Bărbieru mérnök, aki szerint való igaz, hogy soha nem tároltak ennyi vizet a gát mögött, így a szintmagasság is rekordnak számít, de ennek semmi köze a pénzhez. „2010 az elmúlt évek legcsapadékosabb esztendeje volt. Emiatt a Nagy-Küküllő mellékpatakjainak szintje, egészen le Héjjasfalváig, mindenhol a védelmi fokozatnak számító vízállás felett volt. Ha nem fogjuk fel a lezúduló vízmennyiséget, akkor az egész Nagy-Küküllő völgye vízben úszott volna, ezt felelősségteljesen vállalom\" – mondja a mérnök. Ez nem üzlet, vízgazdálkodó szerepünknél soha nem tesszük előbbre a pénzt” – nyilatkozta Nicolae Bărbieru igazgató.
Bővebben az Udvarhelyi Híradó szerdai, augusztus 25-ei számában!
Három utcarész egyirányúsításáról döntött a székelyudvarhelyi önkormányzat áprilisi soros ülésén; az a cél, hogy több parkolóhelyet alakítsanak ki. Mindemellett egy újabb 20 millió lejes hitelkeretet is jóváhagytak a tanácsosok.
Egy éve csődbe ment a homoródszentmártoni napköziotthont építő cég, azóta pedig teljesen leálltak a munkálatok a helyszínen. Sikerült ugyan új kivitelezőt találni, ám most anyagi gondokkal küzd a projektért felelős pályázó, a tanügyminisztérium.
Áramszünet lesz Székelyudvarhely számos utcájában kedden és szerdán javítási munkálatok miatt – közölte Facebook-oldalán a székelyudvarhelyi városháza.
A villamosenergia-hálózat karbantartási munkálatai miatt áramszünet várható április 28-án, hétfőn 9 és 16 óra között Szentegyháza falurész több utcájában – tájékoztat közösségi oldalán a város polgármesteri hivatala.
Gyengébb virágzást hozott idén a Farcád és Sükő környéki cseresznyefák számára az áprilisi fagy.
Lezárta a polgármester hivatal a székelykeresztúri Erzsébet-kutat, miután lakossági bejelentés érkezett arról, hogy fonálférgekkel fertőzött a forrásvíz. Az egészségügyi szakhatóság munkatársai pénteken mintát vettek a vízből.
Kívül már lefestették, jelenleg pedig a belső részen dolgozik a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház felújításával megbízott kivitelező. Még bőven van munka, de néhány hónap múlva le kell záruljon a beruházás.
Miután hosszas jogi küzdelem után visszaszerezte a strandot a szentegyházi önkormányzat, el is kezdte annak kisebb fokú rendbetételét. Terveik szerint még idén nyáron újra megnyitják azt a látogatók előtt.
Több naposra tervezik, így már jövő szerdán megkezdődik a Szejkefürdőn a székelyudvarhelyi majális, amelyet a pénteki ifjúsági napokkal is egybekötnek. Lesz biciklis felvonulás, tombolahúzás, kulturális programok és koncertek is.
A községben élő fiatalokat célozza a farkaslaki önkormányzat új projektje: ifjúsági tömbházat építenek Nyikómalomfalván, ahol kedvezményes feltételekkel lehet majd lakást bérelni, és később meg is vásárolni.
szóljon hozzá!