Archív
Fotó: Pinti Attila
Tovább csökkent az intézményes karanténban és a házi elkülönítésben lévők száma Hargita megyében, illetve újabb igazolt fertőzést sem azonosítottak csütörtökön.
2020. április 09., 14:492020. április 09., 14:49
2020. április 09., 14:522020. április 09., 14:52
Intézményes karanténban 224, házi elkülönítésben pedig 1115 személy tartózkodik Hargita megyében – derült ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal csütörtökön kiadott közleményéből. Az intézményes elkülönítést eddig 83-an hagyták el, otthonaikat pedig 3130-an a kéthetes elkülönítési időszak lejártával.
A közleményben arról is beszámoltak, hogy a koronavírus-fertőzöttek ellátása érdekében eszközölt intézkedések megtekintése céljából csütörtökön látogatást tett a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórháznál Ion Proca Hargita megyei prefektus, Tar Gyöngyi, a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság vezetője és Borboly Csaba Hargita megyei tanácselnök.
Mint tájékoztattak, a betegelosztó övezeteket újrarendezték oly módon, hogy külön bejáratot biztosíthassanak az egyéb panaszokkal érkezők és a koronavírus-fertőzésre utaló tünetekkel rendelkezők számára. A sürgősségi osztályon külön szobákat alakítottak ki a súlyos esetek ellátására, illetve elkülönített helyiségeket azoknak, akiknél felmerül a fertőzés gyanúja. Az ortopédiai osztályt teljesen kiürítették és a koronavírus-gyanús esetek fogadására rendezték be, illetve kialakítottak egy 12 ággyal rendelkező termet az olyan fertőzöttek kezelésére, akiknek más betegségeik is vannak.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság 98 alkalommal, összesen 219 740 lejre bírságolta meg a szabályszegőket. Emellett 10 és 14 óra között egy átfogó ellenőrzést is tartottak Gyergyószentmiklóson 41 rendőr, 4 csendőr és 2 helyi rendőr bevonásával. Az akció során 750 személyt igazoltattak és 476 személyautót vizsgáltak át. A tapasztalt kihágásokért 76 esetben róttak ki pénzbírságot 70 295 lej értékben, és 11 jármű forgalmi engedélyét vonták be.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Miért nincs túljelentkezés az orvosi rezidensvizsgákon és miért éri meg a háziorvosi szakosodást választani – többek között erről is beszélgettünk Vass Levente egészségügyi szakemberrel a vasárnap tartandó rezidensvizsga kapcsán.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!