A jövőbeli irányvonalakat határozza meg a kulturális stratégia. Érdemes hozzászólni. Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Az udvarhelyi kulturális intézmények és egyesületek már évek óta sürgetik egy „kulturális téren szükséges fejlődési irányokat és különféle prioritási tengelyeket meghatározó, jövőbe mutató dokumentum” elkészültét – közölte a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal. Ehhez várják a javaslatokat.
2018. február 28., 17:552018. február 28., 17:55
2018. február 28., 17:562018. február 28., 17:56
A stratégia tehát nemcsak a hivatalhoz tartozó alintézmények – a Haáz Rezső Múzeum, a Városi Könyvtár, a Tomcsa Sándor Színház, az Udvarhely Néptáncműhely – működésére vonatkozóan fogalmaz meg javaslatokat, hanem
A tanulmány, vagyis a szerda délután közvitára bocsátott
– tudtuk meg. A szakcéggel 2017. október 4. és 2018. március 4. közötti időszakra szóló szerződést kötött a polgármesteri hivatal, ennek részeként lakossági fórumon, azaz közvitán is bemutatják az elkészült dokumentumot. A szerdai meghallgatást követően – az esetleges kiegészítéseket is beleértve – a stratégia elfogadását legkésőbb az áprilisi helyi önkormányzati ülésre terjesztik elő.
A stratégia a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal honlapján olvasható.
Vizsgálatot rendeltek el a Maros Megyei Mentőszolgálatnál, ahol egy orvost azzal gyanúsítanak, hogy nem volt hajlandó elmenni egy sürgősségi esethez, mert lejárt a munkaideje. Az idős páciens végül megfulladt és meghalt.
Megváltoztak a fogyasztói szokások, nem úgy fogy a krumpli, ahogy azt a termelők szeretnék, de alkalmazkodnak az új körülményekhez. Gyengébb a tavalyinál az idei burgonyatermés Hargita megyében, de a minősége legalább jó.
Az emlékezés felelőssége mindannyiunké, hiszen csak akkor lehetünk méltóak az ’56-os hősök örökségéhez, ha továbbvisszük a szabadság eszméjét és a nemzeti összetartozás ügyét – hangzott el szerda este Székelykeresztúron.
Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
1 hozzászólás