Október 10-ére tűzték ki a következő tárgyalás időpontját. Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Első tárgyalását tartották kedden a székelyudvarhelyi bíróságon annak az ügynek, amelyben a sértett fél Máréfalva község polgármestere, akit idén áprilisban megkéselt egy helyi pásztor. A tárgyaláson a vádlott által nemrég fogadott ügyvéd, Anca Andreea Nicchi halasztást kért, hogy tanulmányozhassa az ügyet.
2017. szeptember 06., 12:442017. szeptember 06., 12:44
2017. szeptember 06., 14:412017. szeptember 06., 14:41
Kérését azzal is indokolta, hogy a vádlott beismerő vallomást tett az egyszerűsített eljárás érdekében. Megvizsgálták a megelőző rendelkezést is:
A 44 esztendős vádlott, P. J. április 7-étől június 4-éig, azaz közel két hónapig volt előzetes letartóztatásban.
A sértett fél magánvádat emelt, a máréfalvi polgármester, Kovács Imre ügyvédjén keresztül ellenezte a vádlott kérését, miszerint ne súlyosbítsák az előző rendelkezést. Mint elmondta,
Az ítélőszék visszautasította az érvelést:
kijelentéssel a következő tárgyalás időpontját október 10-ére tűzte ki.
A tárgyalás után Kovács Imre lapunknak elmondta, úgy érzi, a törvények fricskázzák őt, mert a vádlott szabadon végzi a dolgát, neki pedig a faluból többen is csúfolódva mondták, hogy nem lesz az ügyből semmi.
– fakadt ki a polgármester.
P. J. beismerő vallomása ellenére is úgy érzi, ő is áldozat ebben az ügyben.
Elmondta, ha azelőtt tilosban legeltetett, jött a rendőr, és megbüntette. Mindig kifizette a büntetést, de legtöbbször olyan helyen legeltetett, ahol már megbeszélte a tulajdonossal. „Ő küldte rám a rendőrt. Volt olyan is, hogy hiába küldte, mert ha nem az enyémen legeltettem, akkor meg volt beszélve. Nem tudom, akkor miért nem a rendőrt küldte, hanem öten jöttek rám.
– fogalmazott a pásztor.
Az emlékezés felelőssége mindannyiunké, hiszen csak akkor lehetünk méltóak az ’56-os hősök örökségéhez, ha továbbvisszük a szabadság eszméjét és a nemzeti összetartozás ügyét – hangzott el szerda este Székelykeresztúron.
Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
A vízhálózat mosási és fertőtlenítési munkálatai miatt a nyárádszeredai önkormányzat felhívja a lakosság figyelmét, hogy csak háztartási célokra használják a vizet csütörtökön.
Egyesek belehaltak a szabadságszeretetbe: emlékük előtt tisztelegve koszorúztak szerdán délben a sepsiszentgyörgyi önkormányzat képviselői a volt politikai foglyokkal együtt, este pedig az 56-os emlékparkban tartanak hosszabb megemlékezést.
szóljon hozzá!