Azt követően, hogy szinte egy időben két családi ház is leégett Maros megyében, Magyarpéterlakán a Dézsi és Pókában a Tóth család lakása, a marossárpatakiak pénzt gyűjtöttek, hogy megsegítsék a bajbajutottakat.
2017. február 08., 15:022017. február 08., 15:02
Berekméri Edmond marossárpataki presbiter, önkormányzati képviselő és Kozma Barna polgármester kezdeményezte a gyűjtést, amely hétfőn este zárult le. Az összegyűlt pénzösszegeket kedden adták át az érintetteknek.
A leégett péterlaki ház egy háromgyerekes családnak adott otthont, ott élt az egyik nagyszülő is, tehát összesen hat személynek veszett oda mindene, bútora, háztartási felszerelése, ruházata, irata – tudtuk meg Berekméri Edmondtól. A pókai család – szülők és egy gyerek – egy hétvégi házban lakott, azt bérelték a tulajdonostól már tíz éve. Ők is mindössze azzal maradtak, ami rajtuk volt.
Az önkormányzati képviselő kezdeményezésére önkéntesek járták a falut – presbiterek és a református egyházközség nőszövetségének tagjai –, kopogtattak házról házra, hogy pénzt gyűjtsenek a károsultaknak. „Az emberek nyitottak voltak, ki-ki a saját lehetősége szerint adományozott, a falu újból bebizonyította empátiáját, felebaráti szeretetét” – fogalmazott Berekméri. Az akciónak köszönhetően a péterlaki Dézsi család 7411 lej támogatásban részesül, a pókai Tóth család 4585 lejt vehet át.
Az önkéntes adományozáson túl a nőszövetség ruhagyűjtést is kezdeményez, a pókai család munkatársai is összefogtak, illetve az önkormányzat is szeretne élni a törvény adta lehetőséggel és támogatni a tűzkárosultakat. Kozma Barna Marossárpatak polgármestere érdeklődésünkre elmondta, Péterlaka nem tartozik a községhez, így azt ott élő családot nem tudják hivatalos segítségben részesíteni, Póka viszont a község tagja, így a pókai család számára utalhatnak ki egy nem túl nagy összeget. Elmondta még, hogy mihelyt megtudta, hogy ég a pókai ház, ő is azonnal a helyszínre sietett, de már a tűzoltók sem tehettek semmit, a faház teljesen leégett.
Magyarországi és helyi hivatalosságok is elkísérték utolsó útjára Marosvásárhelyen Kincses Előd jogászt, közírót. A család kérésére a temetés, amelyen részt vett Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor is, nem volt sajtónyilvános.
Szászrégenben idén nem szervezik meg a városnapokat, inkább a fejlesztések befejezésére fordítják a pénzt.
Kilencedik alkalommal szervez családi napot az Erdélyi Református Nőszövetség a Maros megyei Bonyhán, a Bethlen-kastély parkjában július 5-én, szombaton.
Több mint egy hónapja nincs csapvíz a Kis-Küküllő menti településeken, és a helyzet kritikus: az ügyeletes tűzoltók kimerültek, a vizet szállító autók pedig meghibásodnak. A gondok megoldásához szükséges pénz még mindig várat magára Bukarestből.
Kisebb városhoz hasonlít a Marosvásárhely és Marosszentgyörgy határánál felépített Vibe fesztivál, ahová már beköltöztek a koncertezők, szórakozni vágyók. A szervezők mellett a kisboltosok, vendéglősök, taxisok is örvendenek a népszerű rendezvénynek.
Segesváron eladják az Országos Lakásügynökség (ANL) által fiataloknak épített lakásokat, Marosvásárhelyen azonban egyelőre tartózkodó állásponton van a városvezetés. A bérlők évek óta szeretnének tulajdonosok lenni, mindhiába.
Az önkéntes tűzoltók is segítettek a marosvásárhelyi és mezőbándi hivatásos tűzoltóknak szerda délután, hogy megfékezzék a 11 hektáron pusztító tarlótüzet a mezőbándi községhez tartozó Hidegvölgyben.
Késsel fenyegetve csikartak ki egy idős férfitől 16 ezer lejt 20 méternyi ereszcsatorna felszerelésének „árát” négy ismeretlen, a férfi feljelentést tett a rendőrségen. Az elkövetőket 24 órára őrizetbe vették.
Meglepetés fogadta a Maros megyei hegyimentőket a Tiha-nyeregben: mire kiérkeztek, hogy kicseréljék a menedékház betört ablakát, valaki már elvégezte helyettük a munkát.
Biztonságosabbak a körülmények a Maros megyei kórházban, miután uniós pénzalapokból jelentős beruházásokat eszközöltek, különösen az oxigénterápia biztosításában és a tűzvédelem terén – mondta Ovidiu Gîrbovan igazgató kedden.
szóljon hozzá!