A négyszintes kulturális központ előtti tér kialakítását tavasszal végzik el
Fotó: Veres Nándor
Már nem sok munka maradt hátra a csíkszeredai Márton Áron Kulturális Központ épületének teljes befejezéséig. Gyakorlatilag csak a külső térrendezést kell elvégezni, amelyhez tavasszal fog hozzá a kivitelező. Újdonság, hogy az épületben nemcsak tanároknak, hanem orvosok számára is biztosítanak majd lakásokat.
2022. február 01., 22:042022. február 01., 22:04
2022. február 02., 13:022022. február 02., 13:02
Az időjárás felmelegedését várja a kivitelező, hogy a Csíkszereda központjában felépített Márton Áron Kulturális Központ épületénél a külső térrendezésnek is hozzáfoghasson. Mint Darvas-Kozma József, a beruházó Szent Kereszt-plébánia plébánosa elmondta, már tavaly májusban elkészültek a létesítmény belső kialakításával, a kinti munkálatokra azonban csak decemberben kapták meg az építkezési engedélyt.
Mivel az esővíz-elvezetést is meg kell oldani, továbbá aszfaltozni kell és parkolóhelyeket kialakítani, így várni kell az idő felmelegedéséig, csak azután foghatnak hozzá a kivitelezéshez. Azt is megtudtuk, hogy
Fotó: Veres Nándor
A címzetes esperes továbbá elmondta,
Tőle tudjuk, hogy nemcsak tanároknak, hanem a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház néhány orvosa számára is biztosítanak majd lakást az ingatlanban. A létesítmény kiállítótermébe pedig többek között tárlatot is szeretnének szervezni, ennek előkészítésén még dolgoznak.
Fotó: Veres Nándor
A 450 négyzetméter alapterületű, négyszintes létesítmény felépítéséhez 2018-ban fogtak hozzá, a megvalósítását pedig a magyar kormány támogatta.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Miért nincs túljelentkezés az orvosi rezidensvizsgákon és miért éri meg a háziorvosi szakosodást választani – többek között erről is beszélgettünk Vass Levente egészségügyi szakemberrel a vasárnap tartandó rezidensvizsga kapcsán.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!