
Fotó: Keresztes Zoltán
Előzetes letartóztatásba helyezték Hargita Megye Tanácsának alelnökét. Az intézkedést a Hargita Megyei Törvényszék rendelte el az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) marosvásárhelyi ügyészeinek indítványa alapján. A döntés nem jogerős.
2025. február 12., 14:182025. február 12., 14:18
2025. február 12., 14:482025. február 12., 14:48
Nem nyilvános információk közvetlen vagy közvetett felhasználására való felbujtás, vagy illetéktelen személyek számára hozzáférés biztosítása ezekhez;
valamint hatalommal, vagy befolyással való visszaélés saját vagy másvalaki számára jogtalan haszonszerzés érdekében
– ezekkel gyanúsítja a DNA az alelnököt.
Az ügyészek indítványa nyomán 30 napra tartóztatták le a politikust.
Az ügyhöz kapcsolódik, hogy a törvényszék egyben felfüggesztette a Hargita Megyei Közpénzügyi Adminisztráció helyettes vezetője, Kurkó András ellen elrendelt hatósági felügyeletet, helyette ugyancsak előzetes letartóztatást rendelt el.

Hatósági felügyeletre enyhítette a marosvásárhelyi táblabíróság Kurkó Andrásnak, a Hargita Megyei Közpénzügyi Adminisztráció felfüggesztett helyettes vezetőjének előzetes letartóztatását. A DNA által felhozott vádak ellen szabadlábon védekezhet.
A döntés nem jogerős, Barti Tihamérnek joga van 48 óra alatt megfellebbezni az előzetes letartoztatásáról szóló döntést.
Amint arról beszámoltunk, Barti Tihamért kedden állította elő a vádhatóság, kihallgatták majd este őrizetbe vették.

Kihallgatásra vitte kedden a korrupcióellenes ügyészség Barti Tihamért. Hargita Megye Tanácsának alelnökét az esti órákban őrizetbe vették, szerdán pedig letartóztatását kezdeményezték.
Biró Barna Botond: Hargita Megye Tanácsa nem érintett a vizsgálatban
Mindeközben Hargita Megye Tanácsának elnöke, Bíró Barna Botond rövid közleményben reagált a történtekre. Mint fogalmazott, szomorúan értesültek az Országos Korrupcióellenes Ügyészség által elrendelt vizsgálatról, amelyet Barti Tihamér alelnökkel szemben kezdeményeztek. „Hargita Megye Tanácsa nem érintett a vizsgálatban és az intézmény működését nem befolyásolja” – fogalmazott a tanácselnök, egyúttal hozzátette, bízik az igazságszolgáltatás munkájában és abban, hogy az alelnök bizonyítani tudja ártatlanságát.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több régiójára.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
Az új közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezete szerint több kategóriában is béren felüli juttatásokat vezetnének be az oktatásban dolgozók számára.
Megkezdődött a beiratkozás a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Gyergyószentmiklósi Kihelyezett Tagozatára. Az itt zajló gazdasági szemléletű oktatás célja olyan szakemberek képzése, akik a földrajzi teret képesek turisztikai szempontból hasznosítani.
Kihallgatták pénteken a legfőbb ügyészségen Dan Tanasăt, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) parlamenti képviselőjét. Az Agerpres hivatalos forrásokra hivatkozó értesülése szerint a politikus ellen közösség elleni uszítás gyanújával vizsgálódnak.
Közzétették pénteken a munkaügyi minisztérium honlapján a közalkalmazotti bértörvény tervezetének új, felülvizsgált változatát.
Olyan hamis weboldalak jelentek meg, amelyek a Ghișeul.ro felületét utánozzák, és személyes adatokat, valamint bankkártya-adatokat próbálnak megszerezni – figyelmeztet a Nemzeti Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
szóljon hozzá!