Fotó: Bartos Lóránt
Az árvízkárosult háromszéki települések számára különít el pénzalapot a Kovászna megyei tanács. Az összegeket az önkormányzatok a megrongálódott közberuházásokra fordíthatják.
2010. július 14., 12:352010. július 14., 12:35
2010. július 14., 12:572010. július 14., 12:57
Fotó: Bartos Lóránt
Júliusi soros ülésén a tanács saját költségvetéséből különít el pénzalapot, melyet a Kovászna megyei árvíz sújtotta települések önkormányzatainak utal ki – tájékoztatott Tamás Sándor elnök. A tanácshatározat-tervezet szerint a célirányos támogatás összege eléri a 700 000 lejt, ugyanakkor az elmúlt húsz évben ez az első alkalom, hogy a megyei tanács ilyen lépést tesz.
Tamás Sándor elmondta, a támogatások értéke 20 és 50 ezer lej között mozog, a legnagyobb összeget Sepsiszentgyörgy és Bölön kapja, 50–50 ezer lejes támogatást javasoltak. „Ugyanakkor költségvetés-kiigazítással külön alapot hozunk létre, amelyet a megyei tanács révén vagy kormánytámogatással létrehozott beruházások javítására szánunk, például az áradások miatt tönkrement megyei utakra, hidakra” – számolt be Tamás Sándor.
Fotó: Bartos Lóránt
A megye elnöke azt is elmondta, a Kovászna Megyei Vízgazdálkodási Hivatallal közösen a kormányhoz ismételten előterjesztették a sürgős árvízvédelmi munkálatok listáját. Háromszéken 9 helyszínen kellene azonnali beavatkozás: Kászon, Barót, Gelence, Páva, Kovászna, Nagypatak, Dobolló, Debren patakok és a Feketeügy medrét kellene szabályozni bizonyos szakaszokon. A munkálatok összértéke meghaladja a 100 millió lejt.
Küldetésről tért vissza egy rendőr, amikor szemtanúja volt egy súlyos balesetnek: egy haszongépjármű felborult és a sofőr a járműbe szorult. A rendőr azonnal közbelépett.
Egy áru- és egy személyszállító kisbusz ütközött csütörtök délután az A1-es autópályán, a balesetben tizenegy személy érintett.
Az uniós források befagyasztása egy adott tagállam esetében nagyon hosszú folyamat, és Románia nem fog ebbe a helyzetbe kerülni – jelentette ki csütörtökön Tánczos Barna pénzügyminiszter.
A telefon rendszerint éjjel csörren – a sürgősségi osztályról hívják Dr. Adrian Dobrică mellkassebészt: műteni kell. A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban 15 éve hozták létre a mellkassebészetet, ennek apropóján szimpózium volt csütörtökön.
Amerikai vendéget fogad a Mathias Corvinus Collegium Csíkszeredában. Charles Yockey kutatóként tevékenykedett Budapesten, a beszélgetésen visszatekint, hogy az elmúlt egy évben hogyan alakult a magyar társadalomról és Európáról alkotott képe.
Versenyvizsgát hirdet az Országos Egészségbiztosító Pénztár (CNAS) három meghatározott idejű IT-szakértői állás betöltésére; a felajánlott bruttó fizetés összege az országos bruttó átlagbér ötszöröse: 43 100 lej (nettó: 25 213 lej).
Új útvonalat iktatott kínálatába a Brassó-Vidombáki nemzetközi repülőtér: októbertől Nürnbergbe is közvetlen járattal lehet repülni, a jegyek árusítását már meg is kezdte a Wizz Air légitársaság.
Ilie Bolojan ügyvivő államelnök csütörtökön kihirdette a törvényt, amely szerint a helyi önkormányzatok hozzájárulhatnak az alárendeltségükben levő kórházak működési és személyzeti költségeihez.
Szexuális erőszak és tisztség szexuális visszaélésre történő felhasználásának gyanúja miatt őrizetbe vette a rendőrség a Beszterce-Naszód megyei mentőszolgálat orvosigazgatóját.
Tilos a választáson felvételeket készíteni a szavazólapról, az önállóan szavazni képtelen választóknak pedig joguk van kísérővel voksolni – többek között ezek a szabályok érvényesek az elnökválasztás vasárnapi második fordulójában.
szóljon hozzá!