Kozán István
2020. február 17., 21:052020. február 17., 21:05
2020. február 19., 09:592020. február 19., 09:59
Furcsa helyzetre világított rá a SWOT-elemzés készítése, hiszen miközben Ráduly Róbert Kálmánról, Csíkszereda polgármesteréről csak úgy röpködtek belőlünk a jellemzések, addig Korodi Attila polgármesterjelölt esetében ez nem ment ilyen könnyedén.
Mivel 2020 és 2024 között Csíkszereda polgármesteri székére több RMDSZ-es jelölt is igényt tart (Ráduly Róbert Kálmán jelenlegi polgármester és Korodi Attila parlamenti képviselő), ezért az RMDSZ előválasztáson dönti el, hogy ki fogja képviselni a szervezetet a nyári helyhatósági választáson.
És ez miért baj, teheti fel a kérdést a tisztelt olvasó. Azért baj, mert mindez azt jelenti, hogy az ilyen-olyan tisztségekben immáron két évtizede politizáló Korodi Attila gyakorlatilag ismeretlen.
Lelakott koszfészek volt Csíkszereda, amikor a képviselői mandátumát polgármesterire cserélte.
Nem tudjuk például azt, hogy a 2008 óta az RMDSZ csíkszéki parlamenti képviselőjeként milyen megvalósításokat köszönhetnek neki konkrétan és kizárólag a csíkszeredaiak.
Csíkszeredában rendkívül rossz irányba mennek a dolgok, Csíkszeredában őrá nagyobb szükség van, mint Bukarestben. Erre onnan jöhettünk rá, hogy mindezt maga Korodi jelentette be január végén. Azóta pedig
Székelyföldi rutinos politikusokhoz képest feltűnően normális. Annyira kilóg a sorból, hogy az már nem normális.
A parlamenti képviselő az előválasztási kampány első percétől már nagy erőbedobással kampányolt, ami azért is vitatható, mivel ő továbbra is Csíkszék választott parlamenti képviselője (a mandátuma még fél évig tart), neki ebben az időszakban a vállalt feladata értelmében inkább Bukarestben kellett volna vernie az asztalt, amikor úgy tűnik, további jogsérelmek érik az erdélyi magyarságot (például közbirtokossági vagyonok visszaállamosítási kísérletei).
Tehát hivatalosan is belső verseny van:
A versenyre nyilván szükség van, és előre visz. Igen, Ráduly például az egyhetes ciprusi „vezeklése” óta (így fogalmazott egy rádióműsorban) saját magához képest egyre többet tartózkodik a városházán – meg egyáltalán a városban. A parlamenti képviselő kampánya a közösségi térben ebből a szempontból üdvözlendő, mert sebességbe kapcsolta a polgármestert.
Bálint István
Tizenöt éves lett a Székelyhon. Szinte nincs az életnek olyan területe, ami ne változott volna meg radikálisan az elmúlt másfél évtizedben. Ez pedig az online médiafogyasztásra hatványozottan érvényes.
Kozán István
Hargita Megye Tanácsa már soha nem lesz olyan, mint volt: tizenhat év után elhagyja az elnöki kabinetet Borboly Csaba. Na és innentől több oldalon keresztül kellene a leköszönő elnök érdemeit sorolnunk – pedig a valóságban csak egy van.
Kozán István
A csíkszeredai kórház egyik főorvosának nyilvános internetes meglincselése rávilágított arra, hogy milyen lehetőségeket és veszélyeket rejt magában a közösségi médián végigfutó ügyek egyoldalú tálalása.
Kozán István
Teljes zavart okozott bennünk Borboly Csaba leköszönő tanácselnök leépítésekkel kapcsolatos kérdéseinkre adott válasza. Nem tudtuk eldönteni, hogy az általa felpumpált intézményről, vagy általában a romániai közintézményekről mondja-e el a véleményét.
Kocsis Károly
A baj akkor kezdődik, amikor valaki önként, amolyan hályogkovács-módra közszereplést vállal, és a közösségi oldalán (hol máshol?) kiütköző stílusából az anyanyelve iránti ijesztő igénytelenség köszön vissza.
Szüszer Róbert
Miért nincs tej és kifli a Hargita megyei iskolákban? Mert kormány, mert kiírás, mert tavalyi program, APIA és elszámolás, mert na. Mi nem világos?
Kozán István
Hiába adta el bombasztikus sikerként Hargita Megye Tanácsának sajtószolgálata a megyei önkormányzat 2024-es büdzséjét, nagy a gyanúnk, hogy a múlt héten elfogadott költségvetés fogja a legnagyobb fejfájást okozni Hargita megyének.
11 hozzászólás