A Hivatalos Közlönyben július 19-én jelent meg a 2010/161-es törvény, mely értelmében a fogyasztónak jogában áll felbontani a televízió-, telefon- (vezetékes vagy mobil) vagy internetszolgáltatóval kötött szerződését – még akkor is, ha a szolgáltatásokra kötött szerződés nincs lejárva –, anélkül, hogy lelépési díjat kellene fizetnie.
2010. augusztus 18., 16:182010. augusztus 18., 16:18
2010. augusztus 18., 19:142010. augusztus 18., 19:14
Az elmúlt egy hónap alatt többen próbálkoztak szerződésük felbontásával, és számos esetben a távközlési szolgáltatók ellenállásába ütköztek. Akadt olyan távközlési vállalat, ahol azt válaszolták a szolgáltatást visszamondani kívánó ügyfélnek, hogy rájuk nem vonatkozik a törvény – panaszolták egyesek.
„A törvény minden távközlési szolgáltatóra vonatkozik” – hangsúlyozta érdeklődésünkre Kolcsár Béla, a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség vezetője. Kifejtette: a cégek esetében a probléma oka az lehet, hogy az információ késik a központtól a munkapontig, valamint idejük sem volt részletesen áttanulmányozni a jogszabályt, viszont kénytelenek lesznek a törvény szellemében eljárni.
Kolcsár elmondta: a fogyasztóvédelmi hivatalhoz nem érkeztek nagy hullámban panaszok, nincs szó tömeges jelenségről. A törvény megjelenése óta mindössze öten fordultak a hivatalhoz azzal a panasszal, hogy a szolgáltató nem kívánja felbontani szerződésüket a törvénynek megfelelően. A panaszosokat megkérték, hogy forduljanak írásban az illető céghez, melyben kérik a szerződés felbontását – magyarázta Kolcsár Béla. A szolgáltatónak harminc nap áll rendelkezésére a válaszadásra, amely ha nem kielégítő, a fogyasztóvédelmi felügyelőség kivizsgálja az esetet. Szóbeszéd alapján a fogyasztóvédelem nem indíthat vizsgálatot, a törvénysértést igazolni kell kézzelfogható bizonyítékkal – ecsetelte a felügyelőség vezetője.
Kolcsár felhívta a figyelmet: a szerződésbontási szándékot higgadtan kell végiggondolni, nem érdemes hip-hop beleugrani, ugyanis a szolgáltató által nyújtott kedvezményeket a cég jogosan visszakérheti.
Több mint 18 millió román állampolgárt várnak vasárnap az urnákhoz, hogy a tizenegy jelölt közül megválasszák Románia új elnökét.
Nemi erőszak és más szexuális bűncselekmények miatt jogerősen nyolc év letöltendő börtönbüntetésre ítélte szerdán a legfelsőbb bíróság Huși volt ortodox püspökét, Corneliu Bârlădeanult, világi nevén Corneliu Onilát.
Cáfolta szerdán az energiaügyi miniszter azokat a közösségi médiában terjedő híreszteléseket, miszerint az elnökválasztás első fordulója idején áramkiesés várható – számolt be az Agerpres.
A járóbeteg-rendelők zárva tartanak a május elsejei hosszú hétvégén – adta hírül a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi kórház.
Idén is lehet igényelni az Euro200-as programban a 200 euró értékű számítógép-vásárlási támogatást. Azok a diákok részesülhetnek benne, akiknek családjában az egy főre eső havi bruttó jövedelem nem haladja meg az 500 lejt.
Jóváhagyta a kormány szerdai ülésén a 2025–2026-os tanév közoktatási és felsőoktatási beiskolázási tervét.
Egy gyorshajtó lefülelésével és a rá kiszabott bírság elrettentő erejével igyekszik a rendőrség a száguldó sofőrökre hatni a május 1-jei hosszú hétvége előtt.
A terv szerint halad az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának előkészítése – nyilatkozta szerdán a kormányszóvivő.
szóljon hozzá!