Fotó: anpm.ro
Nem jelent veszélyt Romániára az az incidens, amely az elmúlt éjjel történt Csernobilban, amikor egy drón eltalálta az ukrajnai volt atomerőmű 4-es reaktorának maradványait védő betonburkolatot – közölte pénteken az Országos Környezetvédelmi Ügynökség (ANPM).
2025. február 14., 18:172025. február 14., 18:17
Az idézett forrás szerint a környezetvédelmi minisztérium alárendeltségében levő Környezeti Radioaktivitást Megfigyelő Országos Hálózat (RNSRM) országszerte figyelemmel kíséri a környezet radioaktivitásának alakulását.
– közölte az intézmény. Tájékoztatásuk szerint több vészjelző mechanizmus segítségével azonnal tudomást szereznek a radioaktivitás növekedéséről, és az incidens után semmi nem utalt arra, hogy a lakosságra veszélyes érték fölé emelkedett volna a radioaktivitás mértéke. A mérőberendezések által megállapított adatok egyébként megtalálhatók az ANPM honlapján, az EURDEP (European Radiological Data Exchange Platform) felületen, valamint az Európai Bizottság honlapján is – írja az Agerpres hírügynökség Eugen Ioan Cozmának, az ügynökség alelnökének kijelentéseire hivatkozva.
A Nemzetközi Atomenergia-ügynökségtől kapott információk szerint 2025. február 14-én 1 óra 54 perckor
A helyszínen eddig nem jelentettek változást a sugárzási szintekben.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteken közölte, hogy egy robbanóanyaggal megrakott orosz drón az éjszaka folyamán súlyosan megrongálta az észak-ukrajnai atomerőműben a sugárszivárgást megakadályozó szerkezetet, és bár a kár jelentős, a sugárzás szintje egyelőre nem emelkedett – írta az EFE.
A Reuters beszámolója szerint Moszkva elutasította és „provokációnak” nevezte az ukrán fél állítását. Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője azt mondta, hogy nem rendelkezik pontos információkkal az állítólagos incidensről, de Oroszország nem támad nukleáris infrastruktúrát. „Az orosz hadsereg nem tesz ilyet” – hangsúlyozta Peszkov az EFE által idézett nyilatkozatában.
Ránk számíthatsz! az idei tusványosi nyári szabadegyetem és diáktábor mottója – mondta Németh Zsolt, az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke, a szabadegyetem egyik alapítója szerdai budapesti sajtótájékoztatón.
Ősztől csak az 500 főnél több diákot oktató iskolák maradnának önálló jogi személyiséggel a tanügyminisztérium költségcsökkentő terve szerint. Maros megyében több városi iskola is érintett lehet, de nagy még a bizonytalanság körülötte.
Pusztító vihar csapott le szerdán a Prahova völgyére, Szinaján több autót totálkárossá tettek a viharos szél miatt gyökerestől kidőlt, vagy derékba tört fák.
Az utak mentén élelemért kolduló medvék etetéséért kiszabható bírságok szigorítását ígérte szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter, miután részt vett a Transzfogarasi út környékén élő medvék kezeléséről szóló tanácskozáson.
A négymillió forintos gyorssegély után most tizenhatmillió forinttal segítik a kökösbácsteleki és nagyborosnyói családokat az anyaországiak. A Katolikus Karitász adománygyűjtéséből származó összeget az árvízkárok alapján költik el.
Fákat döntött ki, tetőszerkezeteket rongált meg és egyéb anyagi károkat is okozott a szerdai vihar Kézdivásárhelyen – olvasható Szilveszter Szabolcs alpolgármester bejegyzésében.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium új közigazgatási reformcsomagot tervez, amely a decentralizáció elvét erősíti meg, egyszerűsíti az ezzel kapcsolatos eljárásokat, és több hatáskört biztosít az önkormányzatoknak – jelentette be Cseke Attila.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bizalmatlansági indítványt nyújtott be a kormány ellen, miután a Bolojan-kabinet felelősséget vállalt a parlamentben a deficitcsökkentő intézkedéscsomagról szóló törvénytervezetért.
Ezúttal Kézdivásárhelyre és Székelyudvarhelyre csapott le nagy erővel a vihar.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
1 hozzászólás