Fotó: Haáz Vince
Jókora vakolatdarab hullott a járdára egy marosvásárhelyi, Tudor negyedbeli tömbházról vasárnap este. Szerencsére senki nem sérült meg. De kit terhel ilyenkor a felelősség?
2018. december 10., 17:142018. december 10., 17:14
A szemtanúk szerint életveszélyes volt a magasból a járdára zuhanó vakolat, és igazi csoda volt, hogy éppen akkor senki nem közlekedett azon a járdaszakaszon.
A helyszínre kiszálltak a tűzoltók és megvizsgálták az erkélyt. Érdeklődésünkre a Maros megyei tűzoltóság sajtószóvivője, Cristian Virag elmondta, hogy az ellenőrzést követően újabb balesetveszélyesnek tűnő vakolatdarabot távolítottak el. Megállapították, hogy a vasárnap lehullott vakolatdarab egy négyzetméter felületű volt.
Az erkély díszítőelemeiből zuhant egy darab a földre
Fotó: Haáz Vince
„Nem a tűzoltóság dolga, hogy a tömbházak külső tatarozását elvégezze, és közbelépjen, ha hull a vakolat. Ezt a tulajdonosi társulások, a magánházak esetében a tulajdonosok kell megtegyék. Vannak szakcégek, akikkel szerződést lehet kötni, és akik eltávolítják a veszélyes darabokat. Mi csak akkor lépünk közbe, ha veszélyhelyzet áll fenn.
– hangsúlyozta a szóvivő.
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi városháza tulajdonosi társulásokkal foglalkozó szakosztályának vezetője, Dumitru Rus érdeklődésünkre elmondta, hogy minden esetben a tulajdonosi társulások feladata a tömbházak külső-belső épségének a felügyelete. „Az adminisztrátor, elnök feladata, hogy a tömbházban minden működőképes legyen, jól karban legyen tartva.
Jelen esetben a vakolat csak a járdára zuhant, de megtörténhetett volna, hogy járókelőre vagy parkoló autóra esik, és az sokkal nagyobb gondot jelentett volna. Ha a társulás valamilyen okból nem tudja kijavíttattani a meghibásodást, akkor hálóval kell védje a falakat, és feliratot kell kihelyezzen, hogy vigyázat hull a vakolat” – mondta el Dumitru Rus.
Fotó: Haáz Vince
Vasárnap 19 órakor a Szilágy megyei Hídalmás községhez tartozó Milványban (Miluani) a részvételi arány megközelítette a 350 százalékot, a megye további hat szavazókörzetében pedig meghaladta a 100 százalékot.
A székelyföldi megyék választási részvétele jelenleg jócskán az országos átlag alatt van, de remélhetően csak azért, mert az eddigi tapasztalatok alapján sokan szeretnek este az urnákhoz járulni.
A vasárnap reggeli urnanyitástól a délutáni órákig több mint kétszáz választási incidensről érkezett bejelentés a rendőrséghez – közölte a belügyminisztérium szóvivője.
Egy kilyéni lakóháznál keletkezett tűzhöz riasztották a sepsiszentgyörgyi tűzoltókat vasárnap délután.
A székely megyék mezőnyében a legkisebb, Kovászna megye vezet a kampánycsendsértések tekintetében. Volt, ahol politikai szlogenek, és volt, ahol alkohol folyt.
Maros megye néhány településén áramszünet volt vasárnap, áramfejlesztőkkel azonban megoldották, hogy ne legyen fennakadás a szavazóhelyiségekben.
Amíg június kilencedikén öt szavazólappal kellett elvonulni a szavazófülkébe, addig most mindössze egyet kap a választópolgár. Az önkormányzati és európai parlamenti választáshoz képest az államelnöki voksolás egyszerű, mint az egyszeregy.
Sepsiszentgyörgyön a vasárnapi templomi eseményeket követően látszólag megnőtt a forgalom a szavazókörzetekben, például a Székely Nemzeti Múzeumban (15. számú körzet) kisebb sor is kialakult, így a csendőrség szabályozta a belépést.
Kampánycsend megsértésére vonatkozó bejelentéseket vizsgál ki a rendőrség. Az elkövetők a törvény szerint 1500 és 4500 lej közötti büntetésekre számíthatnak. Van, akit már meg is bírságoltak.
Rendbontás nélkül zajlik a szavazás Kézdivásárhelyen. A főtéren ugyan feltűnt egy Prahova megyei kirándulóbusz, ami sokakban gyanakvást keltett, de mint megtudtuk, alaptalanul.
szóljon hozzá!