Fotó: Neamț megyei tűzoltóság
Hét férfi és három nő vesztette életét a Piatra Neamţ-i megyei kórház intenzív osztályán szombat este kiütött tűzben; az áldozatok 67 és 86 év közöttiek voltak – írja az Agerpres hírügynökség a kórház vezetőségének vasárnapi közleményére hivatkozva.
2020. november 15., 10:292020. november 15., 10:29
2020. november 15., 12:062020. november 15., 12:06
„A másik hat pácienst, akik a leégett kórterem melletti kórteremben voltak, vasárnapra virradóan átszállították a Leţcani-i moduláris kórházba” – áll a közleményben.
Tűz ütött ki szombat este a Piatra Neamţ-i megyei kórház intenzív osztályán – tudósít az Agerpres hírügynökség.
A kórház vezetősége ugyanakkor rámutat, hogy egy új intenzív terápiás kórtermet fognak megnyitni az épületben, és jelezte a Neamţ megyei vészhelyzeti bizottságnak, hogy milyen anyagokra és eszközökre van sürgősen szükség annak érdekében, hogy a kritikus állapotban lévő pácienseket elláthassák.
Az intenzív osztály nyolc ágya teljesen leégett Piatra Neamţon, a szombat esti korháztűzben, a szomszédos kórteremben lévő másik nyolc ágy használható állapotban maradt – közölte vasárnap Leţcani-ban Nelu Tătaru egészségügyi miniszter. A tárcavezető szerint a kórház egy másik szintjén új intenzív osztályt rendeznek be.
A Piatra Neamţ-i megyei kórház intenzív osztályán szombat este kitört tűzben tíz páciens meghalt, egy altatóorvos súlyos égési sérüléseket szenvedett, őt egy belgiumi kórházba szállítják vasárnap.
Az intenzív terápián dolgozó orvost, Cătălin Denciut az éjszaka folyamán a jászvásári kórházból a bukaresti Floreasca kórházba szállították a védelmi minisztérium egyik katonai repülőgépével, innen pedig a brüsszeli katonai kórházba viszik.
A Piatra Neamţ-i megyei sürgősségi kórházban kitört tüzet körülbelül húsz perc alatt sikerült eloltani, több mint 150 személy vett részt a tűzoltásban – nyilatkozta vasárnap reggel Paul Iamandi dandártábornok, az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség vezetője.
Két bizottságot hoztak létre, az egyik a tűz lehetséges okát hivatott megállapítani, a másik pedig a tűzbiztonsági engedélyezési feltételek betartását, jelentette be Iamandi a belügyminisztériumban tartott sürgősségi ülés végén.
Bogdan Despescu belügyi államtitkár pedig bejelentette, hogy az ügy vizsgálatát a legfőbb ügyészség vette át, két ügyész kiszállt a helyszínre.
A Piatra-Neamţ-i megyei sürgősségi kórház intenzív terápiás osztályát, ahol a tíz halálos áldozatot követelő tűzvész történt, a közegészségügyi igazgatóság (DSP) jóváhagyása nélkül költöztették át szombaton a harmadik emeletről a másodikra – mondta vasárnap reggel az Agerpres hírügynökségnek George Lazăr prefektus.
„Tegnap elköltöztették az intenzív osztályt a harmadik emeletről a másodikra, márpedig ezt strukturális módosításnak nevezik. A strukturális módosításhoz kötelezően szükség van a DSP jóváhagyására. Még csak nem is értesítették erről a DSP-t” – mondta Neamţ megye prefektusa.
A legfőbb ügyészség gondatlanságból elkövetett emberölés miatt indított in rem, vagyis a bűncselekmény elkövetésére irányuló gyanú megalapozottságát vizsgáló eljárást a Piatra-Neamţ-i kórháztűz ügyében. A nyomozáshoz közel álló forrás szerint
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Miért nincs túljelentkezés az orvosi rezidensvizsgákon és miért éri meg a háziorvosi szakosodást választani – többek között erről is beszélgettünk Vass Levente egészségügyi szakemberrel a vasárnap tartandó rezidensvizsga kapcsán.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!