A prefektus körlevelére reagált Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, aki továbbra is a jelképek használatára buzdítja a székelyeket.
2013. január 22., 14:572013. január 22., 14:57
2013. január 22., 15:102013. január 22., 15:10
Codrin Munteanu, Kovászna megye prefektusa egy körlevélben azt kéri a háromszéki polgármesterektől, hogy ne tegyenek eleget Tamás Sándor Kovászna megyei tanácselnök törvényellenes kérésének, és ne tűzzék ki a székely zászlót a polgármesteri hivatalok homlokzatára. Erre a körlevélre reagált Tamás Sándor, aki újságírói kérdésre kifejtette: a prefektus látja, hogy nincs igaza, és menekül a körlevelek mögé. „Legyen teljesen világos, sem a székely emberek szívéből a szülőföld szeretetét, sem a szimbólumokat nem lehet prefektusi körlevéllel kiirtani. Ezek 1989 előtti beidegződések, hogy valaki ír egy körlevelet, és attól kuss lesz. Nem lesz attól sem a szívünkben meghátrálás a szülőföldünkről, sem pedig a Székelyföld tekintében a szimbólumok használatában” – hangsúlyozta az elnök.
Tamás Sándor megerősítette korábbi kérését, hogy mindenki használja bátran a jelképeket, ne csak a polgármesterek, hanem a lakosok is. Meglátása szerint egyre többen kérnek székely zászlót és igénylik a jelképeket, ennek az RMDSZ eleget is tesz, hiszen azt mutatja, hogy igény van rá. Az elnök kiemelte, a románok is ragaszkodnak szimbólumaikhoz, amit a magyarság tiszteletben tart, és ez természetes dolog. „A finnektől kezdve a katalánokig, a spanyolok, románok, görögök, székelyek, mindenki a saját történelméhez, szimbólumához, identitásához ragaszkodik. És amikor ezt prefektusi körlevelekkel vagy megszorításokkal meg akarják törni, akkor ilyen helyzetek alakulnak ki. A prefektus kinevezése is rossz döntés volt, mivel nemzetiségi ellentéteket fog szítani. És ezt bizonyította be az elmúlt fél évben több mint 18 olyan bírósági eljárással, amelyek a magyar közösség érzékenységét illetik” – mondta Tamás Sándor.
Arra az állításra, miszerint az uzoni zászló ügyében indított pert a prefektus megnyerte, Tamás Sándor azt mondta, az igazságszolgáltatás még nincs olyan fokon, hogy el tudja viselni azt, hogy vannak nemzeti szimbólumok, bár a jogszabályban benne van, hogy a nemzeti közösségek használhatják saját jelképeiket.
A tartós szárazság egyre aggasztóbb vízhiányt idéz elő Háromszéken. A legtöbb településen felszólítással próbálják szabályozni az ivóvízfogyasztást, máshol időszakosan korlátozzák az ellátást, ezzel megelőzvén a nagyobb bajt.
Főként visszaváltható üvegekre vadászva feszítik fel az okoskonténereket Sepsiszentgyörgyön. A TEGA igazgatója a lakosság segítségét kéri a vandalizmus megfékezésében.
Nagyon sok mozgássérültnek a sepsiszentgyörgyi Máltai Szeretetszolgálat által szervezett nyári tábor jelenti az év egyik kiemelkedő eseményét, ez idén június 29-től július 6-ig zajlott Mikóújfaluban.
Hat település között osztotta szét a Galac megyétől kapott egymillió lej értékű gyorssegélyt hétfői ülésén Kovászna Megye Tanácsa. Bíznak benne, hogy rövidesen az árvíz sújtotta községek fertőtlenítésére igényelt kormánytámogatás is megérkezik.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület fennállásának 35. évfordulójára készült dokumentumfilmet, hétfőn 17 órától mutatják be a kovásznai Csoma Emlékközpont és Népfőiskola székházában.
A sepsiszentgyörgyi rendőrséget riasztotta szombaton késő este egy nő, hogy 37 éves fia öngyilkosságot fontolgathat a vasútállomás környékén.
Elérkezett egy nemzedékről nemzedékre testálódott álom megvalósulásának ideje a kovásznai unitárius leányegyházközség számára: széleskörű közösségi összefogásnak köszönhetően saját gyülekezeti otthonuk lett.
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adtak ki a meteorológusok szombaton az ország tíz megyéjére.
A megszokottól eltérő, misztikus élményben lehet része annak, aki ellátogat a dálnoki búvártóhoz, ahol nem mindennapi kiállítás várja a látogatókat.
Válaszol a gazdák kérésére a Kovászna megyei tanács: segít a gazdálkodóknak abban, hogy nagyobb felületen küzdhessenek meg az egyre gyakoribb aszályos időszakokkal. A cél az, hogy az eddigi 3000 hektárról 8000 hektárra nőjön az öntözhető felület.
szóljon hozzá!