Kivitték a Sepsi SIC kosárlabdacsapat szurkolóját Gyulafehérváron a mérkőzésről, mert székely zászlót lobogtatott.
2013. április 02., 20:332013. április 02., 20:33
2013. április 03., 00:532013. április 03., 00:53
Gyulafehérváron vendégszerepelt hétfőn a Sepsi SIC kosárcsapat, amelyet sokan kísértek el a Románia-kupa döntő meccsére. A mérkőzésen román és amerikai zászlók lobogtak, viszont a székely zászlót nem engedték be a szervezők. Amikor később mégis előkerült a lobogó, Korodi Istvánt, az egyik szurkolót a biztonságiak eltávolították a nézőtérről.
Nemes Előd, az EMNP sepsiszentgyörgyi elnöke jelen volt a mérkőzésen, és portálunknak elmesélte a részleteket: még a mérkőzés elkezdése előtt megtiltották a szervezők a Székely Légió feliratú reklámcsík kihelyezését, csak a zöld-fehér csapatzászlót engedték kifeszíteni. Nemes Előd elmondta, mindig szigorú ellenőrzés folyik a mérkőzéseket megelőzően mind idegenben, mind itthon, Gyulafehérváron azonban nem engedték a székely zászló kitűzését. A politikus a szünetben vitte be a lobogót a kabátja zsebében, mivel mint mondta, egy csoportképet készítettek volna a meccs után. „A mérkőzés vége előtt harminc másodperccel Korodi István, a szurkolótábor egyik tagja elvette a zászlót és lobogtatni kezdte. Ekkor kísérték ki a nézőtérről, viszont nem voltak agresszívek, magyarázkodni kezdtek, a zászlót azonban elrejtettük, hogy ne vegyék el” – mesélte a történteket Nemes. Ugyanakkor azt is hozzátette, hogy a szurkolók nem kívánnak további lépéseket tenni, mivel hozzászoktak a szigorú átvizsgáláshoz és a hasonló történésekhez.
Az ügyben az RMDSZ főtitkára, Kovács Péter bejelentette: az RMDSZ Mikó Imre kisebbségi jogvédelmi szolgálata feljelentést tett a diszkriminációellenes tanácsnál a kosárlabdameccsen történtek alapján.
„A Román Kosárlabda Szövetség Alapszabályzatának 2. cikkelye kimondja, hogy a szövetség elutasítja a bárminemű diszkriminációt, ezt a szervezők figyelmen kívül hagyták, valamint cselekedetükkel megsértették a szabad véleménynyilvánítás és a szólásszabadság alkotmányos jogát, ugyanakkor nyíltan cenzúrázták és diszkriminálták a székely csapat támogatóit azáltal, hogy a meccsen jelenlévő többi zászló közül a székely lobogót tiltották ki” – hangsúlyozta a főtitkár.
Nagyon sok mozgássérültnek a sepsiszentgyörgyi Máltai Szeretetszolgálat által szervezett nyári tábor jelenti az év egyik kiemelkedő eseményét, ez idén június 29-től július 6-ig zajlott Mikóújfaluban.
Hat település között osztotta szét a Galac megyétől kapott egymillió lej értékű gyorssegélyt hétfői ülésén Kovászna Megye Tanácsa. Bíznak benne, hogy rövidesen az árvíz sújtotta községek fertőtlenítésére igényelt kormánytámogatás is megérkezik.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület fennállásának 35. évfordulójára készült dokumentumfilmet, hétfőn 17 órától mutatják be a kovásznai Csoma Emlékközpont és Népfőiskola székházában.
A sepsiszentgyörgyi rendőrséget riasztotta szombaton késő este egy nő, hogy 37 éves fia öngyilkosságot fontolgathat a vasútállomás környékén.
Elérkezett egy nemzedékről nemzedékre testálódott álom megvalósulásának ideje a kovásznai unitárius leányegyházközség számára: széleskörű közösségi összefogásnak köszönhetően saját gyülekezeti otthonuk lett.
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adtak ki a meteorológusok szombaton az ország tíz megyéjére.
A megszokottól eltérő, misztikus élményben lehet része annak, aki ellátogat a dálnoki búvártóhoz, ahol nem mindennapi kiállítás várja a látogatókat.
Válaszol a gazdák kérésére a Kovászna megyei tanács: segít a gazdálkodóknak abban, hogy nagyobb felületen küzdhessenek meg az egyre gyakoribb aszályos időszakokkal. A cél az, hogy az eddigi 3000 hektárról 8000 hektárra nőjön az öntözhető felület.
Hat szolgálati lakással lesz gazdagabb egy év múlva Kovászna városa, amelyeket az egészségügyben és oktatásban dolgozóknak szánnak. A kivitelezés múlt héten kezdődött el, uniós alapokból finanszírozzák.
Több mint egy hónappal a pusztító májusi áradások után sem csillapodott a fájdalom és a reménytelenség Nagyborosnyón és Bácsteleken. A települések lakói még mindig ázott falú, penészes, betonpadlós szobákban tengődnek.
szóljon hozzá!