Hétvégén Kiskunfélegyháza városa is csatlakozott azokhoz az önkormányzatokhoz, melyek kitűzték a székely zászlót. Ugyanakkor Sepsiszentgyörgy elöljáróinak jóvoltából a kiskunfélegyházi iskolák A székelység története tankönyvvel gazdagodtak.
2013. február 18., 08:142013. február 18., 08:14
2013. február 18., 09:112013. február 18., 09:11
Kapus Krisztián, a település polgármestere kifejtette, a zászló kitűzésének gesztusával is hangsúlyozzák, hogy kiállnak az erdélyi magyarok mellett a nemzeti szimbólumok szabad használatáért folytatott küzdelemben.
A zászlót Markó Attila parlamenti képviselő és Kapus Krisztián, Kiskunfélegyháza polgármestere tűzte ki a városháza ormára. Kapus Krisztián köszöntőjében elmondta, hogy Kiskunfélegyháza tavaly novemberben elsőként tűzte ki a zászlót, akkor is és most is kiállva az erdélyi magyarok mellett a nemzeti szimbólumok szabad használatáért folytatott küzdelemben. Markó úgy fogalmazott, hogy a szimbólumokért folytatott küzdelem és annak a védelmében vívott harc közös, össznemzeti érdek. „A magyar nép felelőssége, hogy a közösség életében fontos szerepet betöltő elemek, szimbólumok közel maradjanak, és senki tőlünk ezt el ne vitassa” – hangsúlyozta a képviselő.
A zászló kitűzése mellett, a háromszéki vendégek jóvoltából a kiskunfélegyházi iskolák 50 darab A székelység története tankönyvvel gazdagodtak. Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere és Markó Attila, Sepsiszentgyörgy parlamenti képviselője még tavaly decemberben ajánlotta fel a kiskunfélegyházi iskoláknak a könyvadományt. Az ígéret most valóra is vált, a kötetek megérkeztek Kiskunfélegyházára. „A könyvek arra biztatják az olvasókat, hogy megismerjék a székelység gyökereit, történetét, hiszen ez az a közösség, amely a keleti végeken védte és védi a magyarságot. A kötetben lévő ismeretek mélyíthetik a két város és annak fiataljai közötti kapcsolatot” – hangsúlyozta Markó Attila.
Átadták a kivitelezőnek a héten a sepsiszentgyörgyi Váradi József Általános Iskola régi épületének egyik szárnyát teljes felújításra, ehhez pedig 15 elemi osztályt kellett áthelyezni – tulajdonképpen a szélrózsa minden irányába szétszórni.
Úgy rossz, ahogy van – summázott Miklós Zoltán RMDSZ-es parlamenti képviselő, miután elolvasta a Mentsétek meg Romániát Szövetség közigazgatási átszervezésre vonatkozó törvénytervezetét.
Talán az utolsó üveggyűjtés lesz az, amelyet november 8–9-én szervez a sepsiszentgyörgyi Tega köztisztasági vállalat.
Svéd krimik helyett inkább kortárs erdélyi magyar irodalmat olvassanak a diákok – elsősorban ez lenne a célja a kézdivásárhelyi Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár szervezésében zajló, kedden kezdődő rendezvénysorozatnak.
Nyilvános árverésre bocsátja Kézdivásárhely önkormányzata a lakóövezethez tartozó, szabadon maradt parkolóhelyeket – tájékoztatnak a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Sokan igyekeztek székely zászlókkal vasárnap este Sepsiszentgyörgyön a városszéli Orotvány irányába, ahol már állt az őrtűznek felállított máglya. Mindez a jelen- és távollévők székelyföldi autonómiaigényét nyomatékosította.
Főként diákok és tanáraik, illetve önkormányzati képviselők részvételével zajlott az október 23-i megemlékezés a kézdivásárhelyi temetőben. Annál a kopjafánál, amelyet a Szoboszlai-féle összeesküvés mártírjai előtt tisztelegve állítottak 30 évvel ezelőtt.
Két nappal a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület megalakulása után, szerdán a Kovászna megyei önkormányzat új képviselői és Tamás Sándor tanácselnök is letette a hivatali esküt.
Kovászna város ismét profitál a fejlesztési minisztérium által még tavaly útjára indított országos helyreállítási terv (PNRR) pályázati kiírásából: több mint 14,2 millió lej értékben kaptak támogatást középületek energiahatékonyságának javítására.
Személyautó és mikrobusz ütközött vasárnap reggel a Kovászna és Réty közötti 13-as jelzésű országúton, Bita településen. Az ütközés következtében ketten sérültek meg.
szóljon hozzá!