Hétvégén Kiskunfélegyháza városa is csatlakozott azokhoz az önkormányzatokhoz, melyek kitűzték a székely zászlót. Ugyanakkor Sepsiszentgyörgy elöljáróinak jóvoltából a kiskunfélegyházi iskolák A székelység története tankönyvvel gazdagodtak.
2013. február 18., 08:142013. február 18., 08:14
2013. február 18., 09:112013. február 18., 09:11
Kapus Krisztián, a település polgármestere kifejtette, a zászló kitűzésének gesztusával is hangsúlyozzák, hogy kiállnak az erdélyi magyarok mellett a nemzeti szimbólumok szabad használatáért folytatott küzdelemben.
A zászlót Markó Attila parlamenti képviselő és Kapus Krisztián, Kiskunfélegyháza polgármestere tűzte ki a városháza ormára. Kapus Krisztián köszöntőjében elmondta, hogy Kiskunfélegyháza tavaly novemberben elsőként tűzte ki a zászlót, akkor is és most is kiállva az erdélyi magyarok mellett a nemzeti szimbólumok szabad használatáért folytatott küzdelemben. Markó úgy fogalmazott, hogy a szimbólumokért folytatott küzdelem és annak a védelmében vívott harc közös, össznemzeti érdek. „A magyar nép felelőssége, hogy a közösség életében fontos szerepet betöltő elemek, szimbólumok közel maradjanak, és senki tőlünk ezt el ne vitassa” – hangsúlyozta a képviselő.
A zászló kitűzése mellett, a háromszéki vendégek jóvoltából a kiskunfélegyházi iskolák 50 darab A székelység története tankönyvvel gazdagodtak. Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere és Markó Attila, Sepsiszentgyörgy parlamenti képviselője még tavaly decemberben ajánlotta fel a kiskunfélegyházi iskoláknak a könyvadományt. Az ígéret most valóra is vált, a kötetek megérkeztek Kiskunfélegyházára. „A könyvek arra biztatják az olvasókat, hogy megismerjék a székelység gyökereit, történetét, hiszen ez az a közösség, amely a keleti végeken védte és védi a magyarságot. A kötetben lévő ismeretek mélyíthetik a két város és annak fiataljai közötti kapcsolatot” – hangsúlyozta Markó Attila.
Nagyon sok mozgássérültnek a sepsiszentgyörgyi Máltai Szeretetszolgálat által szervezett nyári tábor jelenti az év egyik kiemelkedő eseményét, ez idén június 29-től július 6-ig zajlott Mikóújfaluban.
Hat település között osztotta szét a Galac megyétől kapott egymillió lej értékű gyorssegélyt hétfői ülésén Kovászna Megye Tanácsa. Bíznak benne, hogy rövidesen az árvíz sújtotta községek fertőtlenítésére igényelt kormánytámogatás is megérkezik.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület fennállásának 35. évfordulójára készült dokumentumfilmet, hétfőn 17 órától mutatják be a kovásznai Csoma Emlékközpont és Népfőiskola székházában.
A sepsiszentgyörgyi rendőrséget riasztotta szombaton késő este egy nő, hogy 37 éves fia öngyilkosságot fontolgathat a vasútállomás környékén.
Elérkezett egy nemzedékről nemzedékre testálódott álom megvalósulásának ideje a kovásznai unitárius leányegyházközség számára: széleskörű közösségi összefogásnak köszönhetően saját gyülekezeti otthonuk lett.
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adtak ki a meteorológusok szombaton az ország tíz megyéjére.
A megszokottól eltérő, misztikus élményben lehet része annak, aki ellátogat a dálnoki búvártóhoz, ahol nem mindennapi kiállítás várja a látogatókat.
Válaszol a gazdák kérésére a Kovászna megyei tanács: segít a gazdálkodóknak abban, hogy nagyobb felületen küzdhessenek meg az egyre gyakoribb aszályos időszakokkal. A cél az, hogy az eddigi 3000 hektárról 8000 hektárra nőjön az öntözhető felület.
Hat szolgálati lakással lesz gazdagabb egy év múlva Kovászna városa, amelyeket az egészségügyben és oktatásban dolgozóknak szánnak. A kivitelezés múlt héten kezdődött el, uniós alapokból finanszírozzák.
Több mint egy hónappal a pusztító májusi áradások után sem csillapodott a fájdalom és a reménytelenség Nagyborosnyón és Bácsteleken. A települések lakói még mindig ázott falú, penészes, betonpadlós szobákban tengődnek.
szóljon hozzá!