Fotó: Bíró Blanka
Naponta több sepsiszentgyörgyi kockáztatja az életét, amikor az Ipar-negyed felé rövidítve átkelnek az Olt folyón átívelő, megrongálódott gyalogoshídon. A palló nincs az önkormányzat tulajdonában, ezért a városvezetés nem tehet egyebet, mint hogy folyamatosan felszólítja a tulajdonost, javítsa meg vagy bontsa le a szerkezetet – mondta el Antal Árpád polgármester.
2012. március 26., 18:372012. március 26., 18:37
A gyalogoshíd a gépkocsialkatrészeket gyártó vállalathoz tartozott, annak a magánosításakor egy sepsiszentgyörgyi vállalkozó tulajdonába került, aki nem áldozott semmit a karbantartására, felújítására, figyelmen kívül hagyta a többszöri felszólítást, nem javította meg, de le sem bontotta az építményt. A palló a 2005-ben bekövetkezett áradáskor annyira megrongálódott, hogy bármikor beomolhat, hiszen mind a két talapzatánál beomlott a partszakasz. A város mind a két parton tiltótáblát állított fel, amelyen figyelmeztetnek, hogy a palló veszélyes és tilos rajta az átjárás.
A sepsiszentgyörgyiek azonban figyelmen kívül hagyják a tiltást, és naponta többen megkockáztatják az átkelést, hogy lerövidítsék az utat az Ipar-negyed felé. Antal Árpád elmondta, a hídra szükség van, ám a város nem fektethet be a javításába, amíg nincs a tulajdonában. A következő tíz évre elfogadott, szakmai jóváhagyásokra váró városrendezési tervben két új híd építését is tervezik, a rájuk csatlakozó úthálózattal együtt. A romos állapotban levő gyalogos híd mellett, Sepsiszentgyörgy területén még egy híd vezet át az Olton, ezen zajlik az autós közlekedés, ha azzal valami történne a város egyik negyedéből csak 50 kilométeres kerülővel lehetne eljutni a másikba.
Újszerű kezdeményezéssel rukkolt elő a kézdivásárhelyi Udvartér Színház. Duncan Macmillan Lélegezz! című stúdióelőadását beszélgetés követi a Vigadó Művelődési Központban.
Orrvérzést, hallási nehézséget, szédülést sokan tapasztalnak, de csak kevesen tudják, mikor érdemes orvoshoz fordulni a panaszokkal. Rétyi Zselyke szakorvos beszélt a legelterjedtebb fül-orr-gégészeti betegségekről, tünetekről és kezelésükről.
Diákok és tanárok nagyszabású jubileumi gálaműsorral tisztelegtek a fennállásának 345 éves évfordulóját ünneplő kézdivásárhelyi Nagy Mózes Főgimnázium előtt. Az 1680-ban alapított iskola az építő embert állítja példaképül elénk.
A múlt század elejére Európában jelentősen megfogyatkozott eurázsiai hód háromszéki visszahonosítására tett kísérletek sikeresek lettek, egyesek szerint talán túlságosan is. Az aktuális helyzetet egy pályázat keretében mérnék fel.
Hízelgő lehet, ha egy népről azt mondják, jól érti és műveli a viccet. Erre a következtetésre juthattunk az Mathias Corvinus Collegium meghívására érkező előadók e heti sepsiszentgyörgyi előadásán.
Az idei SepsiBook könyvvásár és kortárs irodalmi fesztivál mintegy 120 programot kínál, 38 standon közel 50 kiadó könyveit lehet megvásárolni – vasárnapig várják a látogatókat a sepsiszentgyörgyi Sepsi Arénába.
A falusi élet mozzanatait megörökítő tér kialakítását már korábban is tervezték, de mindeddig nem találtak hozzá megfelelő helyet. A most készülő bölöni falumúzeum egyik legértékesebb darabja egy 1848-ból származó, fából készült nyereg.
Fennállásának 12. évfordulóját ünnepli a sepsiszentgyörgyi Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény, amely ez alkalomból különleges, előadással kísért fotókiállítással rukkol elő. A Mikrovilág csodáit május 23-án 18 órától lehet megtekinteni.
Kevesebb mint egy éve még vészesen közel állt a kiszáradáshoz, a sürgősségi beavatkozások azonban meghozták az eredményt: lassan visszanyeri régi formáját a Rétyi-tó. A partján lévő szálloda gazdát cserélt, így hamarosan a vendéglátás is fellendülhet.
Kénytelen kölcsönhöz folyamodni a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, hogy biztosítani tudja az Országos Helyreállítási Alap keretében megnyert pályázatokból kivitelezendő munkálatok önrészét és az el nem számolható költségeket.
szóljon hozzá!