Június másodika legyen az örökbefogadás napja Romániában – ezt szeretné elérni a Kovászna megyei örökbefogadó szülőket tömörítő Pro Adopt Egyesület, amely a brassói Örökbefogadó Szülők Egyesületével és az örökbefogadásokat felügyelő hivatal támogatásával közösen internetes aláírásgyűjtést.
2012. április 10., 13:462012. április 10., 13:46
A kezdeményezők petíciót fogalmaztak meg, amelyet a világhálón tettek közzé. Kovács István, a sepsiszentgyörgyi egyesület elnöke ezzel kapcsolatosan elmondta: az emléknappal szeretnék népszerűsíteni az örökbefogadást és ráirányítani a közvélemény figyelmét az árva és szüleik által elhagyott gyerekek, intézményben nevelkedő kiskorúak problémájára. A tapasztalatok szerint ugyanis Romániában, más európai országokkal ellentétben, nagy az előítélet az örökbefogadással szemben.
„Írja alá ön is ezt a petíciót, annak a 66.000 gyermeknek a jövőjéért, akik az országos gyermekvédelmi szociális rendszerben vannak, hogy ők is minél hamarább egy igazi családba kerülhessenek, hogy minél több emberben tudatosuljon, hogy ezeknek a gyermekeknek a gyermekvédelmi szociális rendszer nem otthon, hogy javítsunk az örökbefogadás társadalmi megítélésén és ezáltal is bátorítsuk az elhagyott gyermekek örökbefogadását!” – olvasható a petícióban.
A háromszéki Pro Adopt Egyesületnek 150 tagja van, akik havi rendszerességgel szerveznek találkozókat, támogatócsoportokat működtetnek és orvosok, pszichológusok bevonásával segítik az örökbefogadó szülőket problémáik leküzdésében.
Újszerű kezdeményezéssel rukkolt elő a kézdivásárhelyi Udvartér Színház. Duncan Macmillan Lélegezz! című stúdióelőadását beszélgetés követi a Vigadó Művelődési Központban.
Orrvérzést, hallási nehézséget, szédülést sokan tapasztalnak, de csak kevesen tudják, mikor érdemes orvoshoz fordulni a panaszokkal. Rétyi Zselyke szakorvos beszélt a legelterjedtebb fül-orr-gégészeti betegségekről, tünetekről és kezelésükről.
Diákok és tanárok nagyszabású jubileumi gálaműsorral tisztelegtek a fennállásának 345 éves évfordulóját ünneplő kézdivásárhelyi Nagy Mózes Főgimnázium előtt. Az 1680-ban alapított iskola az építő embert állítja példaképül elénk.
A múlt század elejére Európában jelentősen megfogyatkozott eurázsiai hód háromszéki visszahonosítására tett kísérletek sikeresek lettek, egyesek szerint talán túlságosan is. Az aktuális helyzetet egy pályázat keretében mérnék fel.
Hízelgő lehet, ha egy népről azt mondják, jól érti és műveli a viccet. Erre a következtetésre juthattunk az Mathias Corvinus Collegium meghívására érkező előadók e heti sepsiszentgyörgyi előadásán.
Az idei SepsiBook könyvvásár és kortárs irodalmi fesztivál mintegy 120 programot kínál, 38 standon közel 50 kiadó könyveit lehet megvásárolni – vasárnapig várják a látogatókat a sepsiszentgyörgyi Sepsi Arénába.
A falusi élet mozzanatait megörökítő tér kialakítását már korábban is tervezték, de mindeddig nem találtak hozzá megfelelő helyet. A most készülő bölöni falumúzeum egyik legértékesebb darabja egy 1848-ból származó, fából készült nyereg.
Fennállásának 12. évfordulóját ünnepli a sepsiszentgyörgyi Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény, amely ez alkalomból különleges, előadással kísért fotókiállítással rukkol elő. A Mikrovilág csodáit május 23-án 18 órától lehet megtekinteni.
Kevesebb mint egy éve még vészesen közel állt a kiszáradáshoz, a sürgősségi beavatkozások azonban meghozták az eredményt: lassan visszanyeri régi formáját a Rétyi-tó. A partján lévő szálloda gazdát cserélt, így hamarosan a vendéglátás is fellendülhet.
Kénytelen kölcsönhöz folyamodni a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, hogy biztosítani tudja az Országos Helyreállítási Alap keretében megnyert pályázatokból kivitelezendő munkálatok önrészét és az el nem számolható költségeket.
szóljon hozzá!