Megérkezett a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Iskolacsoportba az oktatási minisztérium kivizsgáló bizottsága. Zabolaiak egy csoportja tiltakozó megmozdulást szervezett a tanintézmény előtt.
2013. március 22., 12:322013. március 22., 12:32
2013. április 04., 18:392013. április 04., 18:39
A kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Iskolacsoport diákjai péntek reggel hét és nyolc óra között nem mentek be a tanórákra, de jelenleg az oktatás normális körülmények között zajlik – tudtuk meg az iskola titkárságán. A tanintézmény előtt román népviseletbe öltözött zabolai felnőttek, trikolór-hajpántot viselő gyermekek mintegy 25–30 fős csoportja tüntet békésen, szolidaritásukról biztosítva a március 15-én piros-sárga-kék színű fejszalagot viselő diáklányt.
A kiskorú a Facebook közösségi portálon egy újságírónak azt nyilatkozta, nem tudja, honnan jött az ötlet a trikolórpánt hordására, és nem számított arra, hogy ekkora jelentőséget kap az eset. „Nem tudom. Utálom a magyarokat. Ez az igazság. Ki nem állhatom őket, és nem keresek mentséget. Nem tudom leírni, van bennem valami, egy ellenszenv… Irritálnak. Talán genetikai dolog, ilyen volt az édesapám is. Amikor látom, hogy milyen megkülönböztetés, mennyi igazságtalanság van iskolai szinten is, nem tudok mást érezni” – írta a diáklány. Amikor megtudta, hogy a kérdező félig magyar, azonnal faképnél hagyta. A teljes írás a kérdező blogján olvasható.
A központi román sajtóban mártírként mutatják be a trikolór-fejpánttal demonstráló diáklányt, illetve egyesek a közösségi portálon szolidaritási akciókat is hirdettek, így péntek délutánra Brassóban, Gyulafehérváron és Bukarestben szerveződnek utcai megmozdulások, ahová nemzeti színű lobogóval várják az érdeklődőket.
Sokan igyekeztek székely zászlókkal vasárnap este Sepsiszentgyörgyön a városszéli Orotvány irányába, ahol már állt az őrtűznek felállított máglya. Mindez a jelen- és távollévők székelyföldi autonómiaigényét nyomatékosította.
Főként diákok és tanáraik, illetve önkormányzati képviselők részvételével zajlott az október 23-i megemlékezés a kézdivásárhelyi temetőben. Annál a kopjafánál, amelyet a Szoboszlai-féle összeesküvés mártírjai előtt tisztelegve állítottak 30 évvel ezelőtt.
Két nappal a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület megalakulása után, szerdán a Kovászna megyei önkormányzat új képviselői és Tamás Sándor tanácselnök is letette a hivatali esküt.
Kovászna város ismét profitál a fejlesztési minisztérium által még tavaly útjára indított országos helyreállítási terv (PNRR) pályázati kiírásából: több mint 14,2 millió lej értékben kaptak támogatást középületek energiahatékonyságának javítására.
Személyautó és mikrobusz ütközött vasárnap reggel a Kovászna és Réty közötti 13-as jelzésű országúton, Bita településen. Az ütközés következtében ketten sérültek meg.
Meglepően nagy volt a nyüzsgés szombaton az alsócsernátoni sportpálya környékén, ahol ezúttal nem sportrendezvény zajlott, hanem különböző vidékek disznóvágási szokásait mutatták be.
A bukaresti táblabíróság döntése értelmében biztossá vált az Országos Befektetési Társaság (CNI) becslése szerint 130 millió lejbe kerülő kézdivásárhelyi uszoda építőjének kiléte.
Barót idén 6,37 százalékkal több pénzből gazdálkodhat, mint az elmúlt esztendőben, kiadásai pedig 1,63 százalékkal nőnek – szerdai ülésén a város önkormányzati képviselő-testülete elfogadta a település költségvetését a 2023-as évre.
A kézdivásárhelyi tanácsülés keddi napirendjén szereplő több mint kéttucatnyi határozattervezet közül a legfontosabb a város költségvetésének elfogadása volt.
A sepsiszentgyörgyi megyei kórház épületeinek hőszigetelését célzó pályázat finanszírozási szerződését írta alá Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke és Cseke Attila fejlesztési miniszter.
szóljon hozzá!