A trianoni megemlékezés keretében Sepsiszentgyörgy központjában felállított székely zászló eltávolítását kéri a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma.
2013. június 07., 11:072013. június 07., 11:07
A Kovászna megyei prefektúrához intézet levélben kifejtik, hogy a kisebbségek rendezvényeiken használhatják ugyan nemzeti szimbólumaikat, de nem függeszthetik ki azokat állandó jelleggel közterületen, még akkor sem, ha a kezdeményezők kiváltották a szükséges engedélyt és kifizették a területfoglalási illetéket.
„Túl azon, hogy ez egy román- és államellenes gesztus (…), a törvény értelmében a nemzeti kisebbségek használhatják nemzeti szimbólumaikat a rendezvényeiken – és ha úgy vélik, hogy ez a történelmi háttérrel nem rendelkező, úgynevezett székely zászló a dél-erdélyi magyarság szimbóluma –, de nem függeszthetik ki állandó jelleggel a közterületen” – áll a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma által írt levélben.
A dokumentum szerint „a székely zászló a területi autonómiáért folytatott harc szimbóluma, és annak állandó közszemlére helyezése félelmet kelt az itt élő románokban”.
A székely zászlót június 4-én a sepsiszentgyörgyi Magyar Polgári Párt állította fel az Erzsébet parkban.
A megszokottól eltérő, misztikus élményben lehet része annak, aki ellátogat a dálnoki búvártóhoz, ahol nem mindennapi kiállítás várja a látogatókat.
Válaszol a gazdák kérésére a Kovászna megyei tanács: segít a gazdálkodóknak abban, hogy nagyobb felületen küzdhessenek meg az egyre gyakoribb aszályos időszakokkal. A cél az, hogy az eddigi 3000 hektárról 8000 hektárra nőjön az öntözhető felület.
Hat szolgálati lakással lesz gazdagabb egy év múlva Kovászna városa, amelyeket az egészségügyben és oktatásban dolgozóknak szánnak. A kivitelezés múlt héten kezdődött el, uniós alapokból finanszírozzák.
Több mint egy hónappal a pusztító májusi áradások után sem csillapodott a fájdalom és a reménytelenség Nagyborosnyón és Bácsteleken. A települések lakói még mindig ázott falú, penészes, betonpadlós szobákban tengődnek.
A közútkezelő és a Kovászna megyei tanács ellen indítandó perben látják az utolsó szalmaszálat az A13-as autópálya őket érintő nyomvonala ellen tiltakozó kézdimartonfalvi gazdák. Ezt a helyi kultúrotthonban tartott fórumukon tették egyértelművé.
A Bodok szálló nem a város szimbóluma, hanem az elnyomásé, a rombolásé, a valódi értékek eltörlésének mementója – fogalmazott hétfői sajtótájékoztatóján Antal Árpád polgármester a város közvéleményét élénken foglalkoztató bontási folyamat kapcsán.
Napok óta hangos generátor borzolja a sepsiszentgyörgyi Vitéz Mihály (Mihai Viteazul) téren lakók idegeit. A folyamatos zaj főleg éjjel volt zavaró, de kedden ígéret született a probléma megoldására.
„Választási maraton után vagyunk, ami az elmúlt másfél évben kifárasztotta a társadalmat” – fogalmazott hétfői sajtótájékoztatóján Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere. A kormány és benne az RMDSZ deficitcsökkentést célzó terveire is kitért.
Egy mikrobusz és egy motorbicikli ütközött össze hétfőn késő délután Kökös közelében, teljesen lezárták a 12-es országút érintett szakaszát – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Miután korrupciós váddal akarták kivonni a politikai életből, Markó Attila jogász, kisebbségi államtitkár 2014-ben a pár négyzetméteres cella helyett a 93 ezer négyzetkilométeres anyaországot választotta fogsága helyszínéül –101 hónapig.
szóljon hozzá!