Czink Attila jogtalannak tartja a büntetést, ezért perel a csendőrséggel
Fotó: Gergely Imre
Újrakezdődött a bírósági eljárás a gyergyószentmiklósi Czink Attila ügyében, akit 2016-ban bírságolt meg a csendőrség, mert részt vett Marosvásárhelyen a székely szabadság napi tüntetésen.
2019. február 17., 21:572019. február 17., 21:57
2019. február 17., 22:062019. február 17., 22:06
Hatszáz lejes büntetést róttak ki Czink Attilára nem engedélyezett rendezvényen való részvétel és csendháborítás miatt. Ő volt az egyike azoknak, akik még 2016-ban, a március 10-i székely szabadság napja alkalmából szervezett marosvásárhelyi tüntetés után ilyen büntetést kaptak. Az ő esete annyiban más, hogy
2016 márciusában a helyszínen készült fényképek és videofelvételek alapján számos személyt megbírságolt a csendőrség, mert jelen voltak a marosvásárhelyi megemlékezéstől a városközpontba tartó gyalogos vonuláson. Czink Attila azonban nem kapott értesítést a büntetéséről. Amint elmondta, csak
Czink (aki jelenleg az MPP gyergyószentmiklósi szervezetének vezetője) bíróságon támadta meg a büntetés-végrehajtási kezdeményezést. Az akkor kezdődött eljárás alatt bizonyítást nyert, hogy a bírságról szóló postai tértivevényen nem az ő aláírása van, és a postahivatalban található íven egyáltalán nem szerepelt semmilyen aláírás Czink Attila neve mellett, annak ellenére, hogy azt a küldemény átvevőjeként szintén alá kellett volna írnia.
Mivel a gyergyószentmiklósi bíróság nem illetékes egy Marosvásárhelyen kiállított csendőrségi jegyzőkönyv ügyében dönteni, az ügyet a marosvásárhelyi bíróságra helyezték át, és egyben visszarendelték alapfokra, azaz ott tartanak, mintha most történt volna meg a büntetés – foglalta össze Czink Attila. Az alapfokú döntés időpontját március 1-jére tűzték ki. Tehát következhet az a folyamat, amelynek során
Az eddigi eljárás során ugyanis semmilyen fénykép vagy videofelvétel nem volt az ügycsomóhoz csatolva. Sem a megbírságolt személy, sem a bíróság nem láthatta, hogy miben is merült ki a nem engedélyezett rendezvényen való részvétel és csendháborítás ténye.
Két módon is segíthetünk a rászorulókon a Caritas katolikus segélyszervezeten keresztül: egy online adománygyűjtő programmal, illetve egy tartósélelmiszergyűjtő-kampánnyal. Az utóbbihoz önkéntesek jelentkezését várják.
Tizenhat súlyos baleset történt az év első tíz hónapjában Maros megyében, amelyet a figyelmetlen gyalogosok okoztak – figyelmeztet a rendőrség, amely az elmúlt napokban fokozottan ellenőrizte az utcán átkelőket.
Megnyitotta kapuit a csíkszeredai Szabadság téri korcsolyapálya csütörtökön délután. Mutatjuk a nyitvatartást.
Több ezren vettek részt csütörtök este a fővárosi Universităţii (Egyetem) téren a szabadságrét és a demokráciáért szervezett tüntetésen a Geeks for Democracy egyesület, az esemény szervezője szerint.
„Az államelnök-választás második fordulójában mindnyájan azt a jelöltet támogassuk, aki alkalmas a szélsőséges politikai erők ellensúlyozására, a békés társadalmi együttélés elősegítésére” – áll az erdélyi magyar egyházak főpásztorainak felhívásában.
Csak a második elnökválasztási forduló után vitathatja meg az alkotmánybíróság (CCR) az első forduló eredményeinek érvénytelenítését kérő beadványokat.
Marosludason a 17 tagú önkormányzati képviselő-testületben mindössze hárman magyar nemzetiségűek, mégis magyar az alpolgármester: Kiss István immár negyedik mandátumát kezdi meg alpolgármesterként. A tervekről és a kis sikerekről beszélgettünk.
Péntek a második elnökválasztási forduló kampányának utolsó napja. A külképviseleti szavazás már csütörtökről péntekre virradóra elkezdődött, elsőként az új-zélandi Auckland városában kialakított szavazóhelyiséget nyitották meg.
Védőhálók felszerelésén dolgoznak a Maros völgyében, útlezárásokra lehet számítani.
A Vasgárda mint fogalom az utóbbi időben sűrűn előfordul a közbeszédben, miután az egyik versenyben maradt államelnökjelölt nyíltan a szellemi örökösének tartja magát. Lássuk, mit is jelentett ez a szervezet a romániai magyarságra nézve.
3 hozzászólás