Testvértelepülések találkozója Alfaluban

•  Fotó: Pethő Melánia

Fotó: Pethő Melánia

A gyergyói vidék téli varázsát ajándékozta testvértelepülései képviselőinek Alfalu vezetősége a hétvégén megtartott találkozón. A természet által kínált látványosságok mellett a hószánozás és a lovasszánozás élményében, illetve a helyi hagyományos gasztronómia egy szeletének megismertetésében is részesítették vendégeiket a házigazdák.

Pethő Melánia

2012. március 12., 14:372012. március 12., 14:37

2012. március 12., 15:052012. március 12., 15:05

Testvértelepülések találkozója helyi hagyományokkal
A gyergyói vidék téli varázsát ajándékozta testvértelepülései képviselőinek Alfalu vezetősége a hétvégén megtartott találkozón. A természet által kínált látványosságok mellett a hószánozás és a lovasszánozás élményében, illetve a helyi hagyományos gasztronómia egy szeletének megismertetésében is részesítették vendégeiket a házigazdák.
Vendéglátásból jeleskedett Gyergyóalfalu polgármesteri hivatala – a hétvégén négy magyarországi testvértelepülés képviselőit részesítették a páratlan székely vendégszeretetben, illetve a vidék téli sajátosságainak felkínálásával a „havas” szórakozásban. Az egy évvel korábban hagyományteremtő céllal megszervezett találkozóra a hat testvértelepülés közül idén Balatonszárszó, Türje, Fadd és Hajduböszörmény képviselői tettek eleget a meghívásnak. Amint azt György István, Alfalu polgármestere elmondta, az összehangolt találkozó célja a jó kapcsolatok ápolása, ami kötetlen programok, beszélgetések révén sokkal inkább eredményességre vezet, mint a hivatalos látogatások során. „Általában falunapra hívjuk meg a testvértelepülések képviselőt, de akkor mozgalmasabb a program, nincs annyi idő, hogy nyugodt körülmények között beszélgessünk. Ha egy kötetlenebb program kapcsán pár napot együtt töltünk, a beszélgetések sok mindent eredményeznek, és akarva akaratlan tanulunk egymástól, véleményeket tudunk cserélni” – ismertette a téli találkozó célját György István. Mint azt mondta, közös tervek, esetleg pályázati lehetőségek is megfogalmazódnak egy-egy ilyen találkozón, a települések közötti együttműködés csak felfele ívelhet a gondosan ápolt kapcsolatok révén. Konkrét példaként említette az elbírálásra váró négy közös uniós pályázatot, illetve a hétvégi találkozó egyik hozadékát, az alfalvi népdalverseny díjazott diákjainak meghívását az idei Balaton hangja nevű fesztiválra.
A hétvégi, Bucsin-tetői találkozón, a természeti szépségek megismertetése mellett hó- és lovasszánozás is szerepelt programon, e mellett pedig a helyi hagyományos gasztronómia egy szegmensével is ismerkedhettek a vendégek, mely célból a háziak disznótoros vacsorát szolgáltak fel. A felkínált étkek frissessége felől senkinek nem lehetett kétsége, hisz a tálalást a helyszínen történő disznóvágás előzte meg. A házigazda mészárosok munkáját két vendégböllér segítette – bevallásuk szerint a közös munka egyfajta tapasztalatcserét is jelentett, hisz a hasonlóságok mellett sok különbség van a székely és az alföldön szokásos sertésfeldolgozásban, van mit tanulni egymástól.
A testvértelepülések találkozójának hivatalos részében az utóbbi időben végzett megvalósításokat és a folyamatban lévő beruházásokat terepszemlén mutatta meg vendégeinek Alfalu vezetősége.
Képalá
A találkozót hagyományos alfalvi disznóvágással „fűszerezték”

Vendéglátásból jeleskedett Gyergyóalfalu Polgármesteri Hivatala – a hétvégén négy magyarországi testvértelepülés képviselőit részesítették a páratlan székely vendégszeretetben, illetve a vidék téli sajátosságainak felkínálásával a „havas” szórakozásban. Ezúttal a hat testvértelepülés közül Balatonszárszó, Türje, Fadd és Hajduböszörmény képviselői tettek eleget a meghívásnak.

Amint azt György István, Alfalu polgármestere elmondta, az összehangolt találkozó célja a jó kapcsolatok ápolása, ami kötetlen programok, beszélgetések révén sokkal inkább eredményességre vezet, mint a hivatalos látogatások során.

„Általában falunapra hívjuk meg a testvértelepülések képviselőt, de akkor mozgalmasabb a program, nincs annyi idő, hogy nyugodt körülmények között beszélgessünk. Ha egy kötetlenebb program kapcsán pár napot együtt töltünk, a beszélgetések sok mindent eredményeznek, és akarva, akaratlan tanulunk egymástól, véleményeket tudunk cserélni” – ismertette a téli találkozó célját György István. Mint azt mondta, közös tervek, esetleg pályázati lehetőségek is megfogalmazódnak egy-egy ilyen találkozón, a települések közötti együttműködés csak felfele ívelhet a gondosan ápolt kapcsolatok révén. Konkrét példaként említette az elbírálásra váró négy közös uniós pályázatot, illetve a hétvégi találkozó egyik hozadékát, az alfalvi népdalverseny díjazott diákjainak meghívását az idei Balaton hangja nevű fesztiválra.

A hétvégi, Bucsin-tetői találkozón, a természeti szépségek megismertetése mellett hó- és lovasszánozás is szerepelt programon, emellett pedig a helyi hagyományos gasztronómia egy szegmensével is ismerkedhettek a vendégek, mely célból a háziak disznótoros vacsorát szolgáltak fel. A felkínált étkek frissessége felől senkinek nem lehetett kétsége, hisz a tálalást a helyszínen történő disznóvágás előzte meg. A házigazda mészárosok munkáját két vendégböllér segítette – bevallásuk szerint a közös munka egyfajta tapasztalatcserét is jelentett, hisz a hasonlóságok mellett sok különbség van a székely és az alföldön szokásos sertésfeldolgozásban, van, mit tanulni egymástól.

A testvértelepülések találkozójának hivatalos részében az utóbbi időben végzett megvalósításokat és a folyamatban lévő beruházásokat terepszemlén mutatta meg vendégeinek Alfalu vezetősége.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei