Az alapfokú ítélet tíz napon belül megfellebbezhető. Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Összesen hét hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a bíróság P. A.-t, aki január végén megverte a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség egyik alkalmazottját a Madarasi Hargitán. Az ítélőszék két évre függesztette fel a szabadságvesztés végrehajtását, ugyanakkor több mint tízezer lej kifizetésére kötelezi a férfit.
2019. május 14., 14:102019. május 14., 14:10
2019. május 14., 14:132019. május 14., 14:13
Ítéletet hirdetett a bíróság a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség egyik szolgálaton kívüli tagjának a Madarasi Hargitán történt januári megverését követően indult ügyben.
Bántalmazták, majd hószánokkal üldözőbe vették azt a helyi rendőrt, akit a Madarasi Hargitán hagytak helyben. A vasárnapra virradóan elkövetett támadás őrizetbe vétellel zárult. A megvert udvarhelyi helyi rendőr fejsérüléseket szenvedett. A rendőrség szerint az áldozatot egy korábbi bírságolás miatt támadta meg egy férfi.
Ez összesen 5 hónapra és 20 napra csökkent azt követően, hogy levonták belőle az őrizetbe vétel, az előzetes letartóztatás, valamint a házi őrizet időszakát. Az elkövetőt – aki egyébként beismerte tettét – azonban nem fosztják meg szabadságától, legalábbis nem zárják börtönbe, ugyanis
Újabb részletek derültek ki a székelyudvarhelyi helyi rendőr elleni támadásról, és videót is kaptunk A Madarasi Hargitán elkövetett verés után először csak mentőt hívtak a sérülthöz, a rendőrséget később értesítették, amikor a támadó az áldozatot szállító járművet hazafelé megállásra k&a
Erre az időszakra felügyeletet rendelt el, amelynek értelmében P. A.-nak rendszeresen meg kell jelennie a Pártfogó Felügyelői Szolgálat Hargita megyei kirendeltségén, illetve fogadnia kell a felügyeletére kijelölt felügyelő látogatásait, esetleges lakhelyváltoztatásáról vagy öt napnál hosszabb távollétéről, munkahelyváltásáról előzetesen értesítenie kell a hatóságot, ugyanakkor megélhetési lehetőségeiről is tájékoztatást kell adnia, továbbá
Hazasétálhatott hétfőn este a székelyudvarhelyi bíróságról az a férfi, akit egy helyi rendőr bántalmazásával gyanúsítanak. A bíróság több órás tárgyalás után elutasította az ügyészség letartóztatási indítványát, helyette 60 napos hatósági felügyeletet rendelt el.
A kedden kiközölt ítélet arról is rendelkezik, hogy az elkövetőnek a Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal vagy a Székelyudvarhelyi Kórház szolgálatában 60 napnyi közmunkát kell végeznie.
Az ítéletben a bíróság elutasítja a székelyudvarhelyi rendőrség valamilyen javaslatát, de arra nem térnek ki, hogy az pontosan mire vonatkozott. Az ítélőszék ugyanakkor elutasította az alperes bírósági felügyelet felfüggesztésére vonatkozó kérelmét is – az intézkedést az ítélet véglegessé válásáig fenntartják.
Megfellebbezte a székelyudvarhelyi ügyészség kedden a székelyudvarhelyi helyi rendőr elleni támadás ügyében hétfőn hozott bírósági döntést, amely alapján a gyanúsítottat hatósági felügyelet alá helyezték. Még nem lehet tudni, mikor tárgyalják újra az ügyet, a döntés azonban ezúttal végleges lesz.
A bíróság több mint tízezer lejnyi perköltség kifizetésére kötelezi az elítéltet:
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték a helyi rendőr bántalmazásával gyanúsított udvarhelyi P. A.-t, miután péntek délben a Hargita Megyei Törvényszék helyt adott a székelyudvarhelyi ügyészség fellebbezésének. A 37 éves férfi Csíkszeredában tölti le az előzetest.
Az ügyben kezdeményezett polgári keresetet a bíróság külön tárgyalja, ennek az időpontját június 20-ra tűzték ki. Az ítélőszék a székelyudvarhelyi rendőrségen őrzött javak – kamera, síruha és sisak – alperesnek történő visszaszolgáltatását is előírja.
A hétfőn meghozott és kedden kiközölt alapfokú ítélet tíz napon belül megfellebbezhető.
Házi őrizetbe helyezték a helyi rendőr bántalmazásával gyanúsított P. A.-t, aki ellen ütlegelés és rongálás miatt emelt vádat a székelyudvarhelyi ügyészség. A házi őrizetet már a 29 napos előzetes letartóztatás lejárta előtt két nappal elrendelték, így P.A. 48 órával hamarabb „szabadult”.
Fenyegetés és zsarolás miatt tettek feljelentést a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrségtől a januári hargitai rendőrbántalmazás vádlottja ellen, állítva, hogy az agresszor folyamatosan zaklatja és fenyegeti az egység rendőreit. P. A. megkeresésünkre nem kívánt reagálni az egység állításaira.
A vasárnapi államelnök-választás miatt a csíkszeredai és marosvásárhelyi lakosság-nyilvántartó közszolgálat a választási hétvégén szombaton és vasárnap is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem, de szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.
Péntek a második elnökválasztási forduló kampányának utolsó napja.
Küldetésről tért vissza egy rendőr, amikor szemtanúja volt egy súlyos balesetnek: egy haszongépjármű felborult és a sofőr a járműbe szorult. A rendőr azonnal közbelépett.
Egy áru- és egy személyszállító kisbusz ütközött csütörtök délután az A1-es autópályán, a balesetben tizenegy személy érintett.
Az uniós források befagyasztása egy adott tagállam esetében nagyon hosszú folyamat, és Románia nem fog ebbe a helyzetbe kerülni – jelentette ki csütörtökön Tánczos Barna pénzügyminiszter.
A telefon rendszerint éjjel csörren – a sürgősségi osztályról hívják Dr. Adrian Dobrică mellkassebészt: műteni kell. A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban 15 éve hozták létre a mellkassebészetet, ennek apropóján szimpózium volt csütörtökön.
Amerikai vendéget fogad a Mathias Corvinus Collegium Csíkszeredában. Charles Yockey kutatóként tevékenykedett Budapesten, a beszélgetésen visszatekint, hogy az elmúlt egy évben hogyan alakult a magyar társadalomról és Európáról alkotott képe.
Versenyvizsgát hirdet az Országos Egészségbiztosító Pénztár (CNAS) három meghatározott idejű IT-szakértői állás betöltésére; a felajánlott bruttó fizetés összege az országos bruttó átlagbér ötszöröse: 43 100 lej (nettó: 25 213 lej).
Új útvonalat iktatott kínálatába a Brassó-Vidombáki nemzetközi repülőtér: októbertől Nürnbergbe is közvetlen járattal lehet repülni, a jegyek árusítását már meg is kezdte a Wizz Air légitársaság.
Ilie Bolojan ügyvivő államelnök csütörtökön kihirdette a törvényt, amely szerint a helyi önkormányzatok hozzájárulhatnak az alárendeltségükben levő kórházak működési és személyzeti költségeihez.
2 hozzászólás