
Az alapfokú ítélet tíz napon belül megfellebbezhető. Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Összesen hét hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a bíróság P. A.-t, aki január végén megverte a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség egyik alkalmazottját a Madarasi Hargitán. Az ítélőszék két évre függesztette fel a szabadságvesztés végrehajtását, ugyanakkor több mint tízezer lej kifizetésére kötelezi a férfit.
2019. május 14., 14:102019. május 14., 14:10
2019. május 14., 14:132019. május 14., 14:13
Ítéletet hirdetett a bíróság a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség egyik szolgálaton kívüli tagjának a Madarasi Hargitán történt januári megverését követően indult ügyben.

Bántalmazták, majd hószánokkal üldözőbe vették azt a helyi rendőrt, akit a Madarasi Hargitán hagytak helyben. A vasárnapra virradóan elkövetett támadás őrizetbe vétellel zárult. A megvert udvarhelyi helyi rendőr fejsérüléseket szenvedett. A rendőrség szerint az áldozatot egy korábbi bírságolás miatt támadta meg egy férfi.
Ez összesen 5 hónapra és 20 napra csökkent azt követően, hogy levonták belőle az őrizetbe vétel, az előzetes letartóztatás, valamint a házi őrizet időszakát. Az elkövetőt – aki egyébként beismerte tettét – azonban nem fosztják meg szabadságától, legalábbis nem zárják börtönbe, ugyanis

Újabb részletek derültek ki a székelyudvarhelyi helyi rendőr elleni támadásról, és videót is kaptunk A Madarasi Hargitán elkövetett verés után először csak mentőt hívtak a sérülthöz, a rendőrséget később értesítették, amikor a támadó az áldozatot szállító járművet hazafelé megállásra k&a
Erre az időszakra felügyeletet rendelt el, amelynek értelmében P. A.-nak rendszeresen meg kell jelennie a Pártfogó Felügyelői Szolgálat Hargita megyei kirendeltségén, illetve fogadnia kell a felügyeletére kijelölt felügyelő látogatásait, esetleges lakhelyváltoztatásáról vagy öt napnál hosszabb távollétéről, munkahelyváltásáról előzetesen értesítenie kell a hatóságot, ugyanakkor megélhetési lehetőségeiről is tájékoztatást kell adnia, továbbá

Hazasétálhatott hétfőn este a székelyudvarhelyi bíróságról az a férfi, akit egy helyi rendőr bántalmazásával gyanúsítanak. A bíróság több órás tárgyalás után elutasította az ügyészség letartóztatási indítványát, helyette 60 napos hatósági felügyeletet rendelt el.
A kedden kiközölt ítélet arról is rendelkezik, hogy az elkövetőnek a Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal vagy a Székelyudvarhelyi Kórház szolgálatában 60 napnyi közmunkát kell végeznie.
Az ítéletben a bíróság elutasítja a székelyudvarhelyi rendőrség valamilyen javaslatát, de arra nem térnek ki, hogy az pontosan mire vonatkozott. Az ítélőszék ugyanakkor elutasította az alperes bírósági felügyelet felfüggesztésére vonatkozó kérelmét is – az intézkedést az ítélet véglegessé válásáig fenntartják.

Megfellebbezte a székelyudvarhelyi ügyészség kedden a székelyudvarhelyi helyi rendőr elleni támadás ügyében hétfőn hozott bírósági döntést, amely alapján a gyanúsítottat hatósági felügyelet alá helyezték. Még nem lehet tudni, mikor tárgyalják újra az ügyet, a döntés azonban ezúttal végleges lesz.
A bíróság több mint tízezer lejnyi perköltség kifizetésére kötelezi az elítéltet:

Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték a helyi rendőr bántalmazásával gyanúsított udvarhelyi P. A.-t, miután péntek délben a Hargita Megyei Törvényszék helyt adott a székelyudvarhelyi ügyészség fellebbezésének. A 37 éves férfi Csíkszeredában tölti le az előzetest.
Az ügyben kezdeményezett polgári keresetet a bíróság külön tárgyalja, ennek az időpontját június 20-ra tűzték ki. Az ítélőszék a székelyudvarhelyi rendőrségen őrzött javak – kamera, síruha és sisak – alperesnek történő visszaszolgáltatását is előírja.
A hétfőn meghozott és kedden kiközölt alapfokú ítélet tíz napon belül megfellebbezhető.

Házi őrizetbe helyezték a helyi rendőr bántalmazásával gyanúsított P. A.-t, aki ellen ütlegelés és rongálás miatt emelt vádat a székelyudvarhelyi ügyészség. A házi őrizetet már a 29 napos előzetes letartóztatás lejárta előtt két nappal elrendelték, így P.A. 48 órával hamarabb „szabadult”.

Fenyegetés és zsarolás miatt tettek feljelentést a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrségtől a januári hargitai rendőrbántalmazás vádlottja ellen, állítva, hogy az agresszor folyamatosan zaklatja és fenyegeti az egység rendőreit. P. A. megkeresésünkre nem kívánt reagálni az egység állításaira.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
2 hozzászólás