
A bántalmazott helyi rendőr társai a székelyudvarhelyi bíróság épülete elé vonultak hétfőn. Noha alapfokon nem hozott eredményt a kiállás, jogerősen más döntés született
Fotó: Barabás Ákos
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték a helyi rendőr bántalmazásával gyanúsított udvarhelyi P. A.-t, miután péntek délben a Hargita Megyei Törvényszék helyt adott a székelyudvarhelyi ügyészség fellebbezésének. A 37 éves férfi Csíkszeredában tölti le az előzetest.
2019. január 25., 13:402019. január 25., 13:40
Az ügyészség javára döntöttek másodfokon a székelyudvarhelyi helyi rendőr elleni támadás ügyében péntek délben. Mint korábban beszámoltunk, az ügyészség hétfőn a székelyudvarhelyi bíróságon kérte a gyanúsított előzetes letartóztatását, az indítványt azonban elutasította az ügyet tárgyaló testület. Az alapfokú döntést kedden megfellebbezte az ügyészség, így
Utóbbi péntekre tűzte ki az új tárgyalás időpontját, kevéssel dél után pedig meg is született a döntés, amely végleges: jóváhagyták az ügyészség kérését, ennek megfelelően pedig
Azt is megtudtuk, hogy P. A. Csíkszeredában tölti le az előzetest. Az ügyben az eljárást továbbra is a rendőrség folytatja a székelyudvarhelyi ügyészség felügyelete alatt.
Az udvarhelyi gyanúsított vasárnapra virradóan a Madarasi Hargitán bántalmazott egy szolgálaton kívüli helyi rendőrt, akit nemcsak megvert, hanem később hószánnal üldözőbe is vett.

Újabb részletek derültek ki a székelyudvarhelyi helyi rendőr elleni támadásról, és videót is kaptunk A Madarasi Hargitán elkövetett verés után először csak mentőt hívtak a sérülthöz, a rendőrséget később értesítették, amikor a támadó az áldozatot szállító járművet hazafelé megállásra k&a

Hazasétálhatott hétfőn este a székelyudvarhelyi bíróságról az a férfi, akit egy helyi rendőr bántalmazásával gyanúsítanak. A bíróság több órás tárgyalás után elutasította az ügyészség letartóztatási indítványát, helyette 60 napos hatósági felügyeletet rendelt el.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) április 6. és 9. között több mint ezer gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és megközelítőleg 3,8 millió lej értékben szabott ki bírságokat.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Leszállították azt a 14,5 millió lejes Da Vinci robotsebészeti eszközt a csíkszeredai kórházba, amellyel a jövőben minimális beavatkozással és nagyobb precizitással végezhetnek elsősorban onkológiai műtéteket. A gépeket a sajtónak is megmutatták.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát és a Romgaz közötti tárgyalásokat nem tudják befolyásolni, de a miniszterelnök segítségét kérik a műtrágyagyár megmentése érdekében – ígérték a szakszervezeti vezetőkkel találkozó Maros megyei parlamenti képviselők.
A munkaügyi felügyelőség több mint 7 millió lejre rótt ki bírságokat néhány nap alatt, és közel 500 feketén dolgozó személyt azonosított – hívta fel a figyelmet csütörtökön a munkaügyi miniszter.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) pénteken Dani Kinga Emléknapot szervez a Domb utcai mozgásparkban. Az esemény célja a kiváló sepsiszentgyörgyi sportoló emlékének megerősítése, valamint a játszótér kellemesebbé tétele.
Visszatért a tél április közepén a hegyvidéki térségekbe: csütörtökön vékony hóréteg rakódott le Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán is: a webkamerák felvételei havas tájat mutatnak a szeszélyes áprilisi időjárás következtében.
Lezárult a próbaérettségi dolgozatainak javítása, és az eredményeket továbbították a tanfelügyelőségeknek, illetve az iskoláknak – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
12 hozzászólás