Fotó: Székelyhon
Újabb részletek derültek ki a székelyudvarhelyi helyi rendőr elleni támadásról. A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleménye szerint a Madarasi Hargitán elkövetett verés után először csak mentőt hívtak a sérülthöz, a rendőrséget pedig később értesítették, amikor a 37 éves P. A. az áldozatot szállító járművet hazafelé megtámadta és megállásra kényszerítette.
2019. január 21., 14:592019. január 21., 14:59
2019. január 21., 16:332019. január 21., 16:33
Rögtön a verés után a 20 éves helyi rendőrt, G. R.-t két ismerőse gépkocsiba ültette és elindult vele Székelyudvarhely irányába. A 112-es segélyhívón ők kértek mentőt a sérült számára. Útközben azonban a hószánnal nyomukba eredő P. A. többször is szándékosan nekihajtotta járművét az autónak. Sőt, sikerült is megállásra kényszerítenie,
Az autót sikerült közben kiszabadítani a hó fogságából és elindult tovább, nyomában a hószánnal, amely Zeteváraljáig még többször nekiütközött. A település közelében feladta az üldözést, és ismeretlen helyre távozott.
A székelyudvarhelyi helyi rendőrök felvonulást szerveztek hétfőn délután a bíróság épülete elé. Kiállnak megvert kollégájuk mellett
Fotó: Székelyhon
Ekkor riasztották a rendőrséget, amely azonnal egy operatív csoportot vezényelt a helyszínre. A rendőrök közben házkutatási engedélyt kértek a Székelyudvarhelyi Bíróságon egy meg nem nevezett helyszínre, ahol lefoglalták az ütközések nyomait viselő hószánt, majd
A közlemény szerint hétfőn további intézkedésekig a Székelyudvarhelyi Ügyészségen állítják elő a gyanúsítottat.

Bántalmazták, majd hószánokkal üldözőbe vették azt a helyi rendőrt, akit a Madarasi Hargitán hagytak helyben. A vasárnapra virradóan elkövetett támadás őrizetbe vétellel zárult. A megvert udvarhelyi helyi rendőr fejsérüléseket szenvedett. A rendőrség szerint az áldozatot egy korábbi bírságolás miatt támadta meg egy férfi.
Amint arról beszámoltunk, egy húszéves helyi rendőrt vertek meg vasárnapra virradóan a Madarasi Hargitán. P. A. megütötte a szolgálaton kívüli rendőrt, aki a földre került, ekkor több rúgást is kapott a fejére. A sérültet az ismerősei autóval próbálták orvoshoz szállítani, az út során az utánuk eredő támadó
Információink szerint G. R. fejsérüléseket szenvedett, az orra eltört, hivatalosan azonban még nem kaptunk erről tájékoztatást.
Ugyancsak nem hivatalos információink szerint a székelyudvarhelyi helyi rendőrség által tavaly november végén kirótt parkolási bírság miatt kezdődött el a vita, amely később tettlegességig fajult. Tudomásunk szerint a büntetést nem is az áldozat szabta ki. Az agresszor egyébként jogi úton támadta meg a bírságolási jegyzőkönyvet, de az ügyben még nem született döntés.
Szerkesztőségünk birtokába került egy felvétel, amelyen a Madarasi Hargitán elkövetett tettlegesség utolsó pillanatai láthatók. A videóból annyi vehető ki, hogy többen igyekeznek megfékezni egy férfit. A következő pillanatban a földről emelnek fel egy másik férfit, akit támogatva elvezetnek, jól látható, hogy nehezen jár. A hangzavarból élesen kihallatszik:
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
Idén várhatóan nem vonnak be új csomagolóanyagokat a betétdíjas rendszerbe (SGR) – nyilatkozta csütörtökön az ezt működtető RetuRo vállalat kommunikációs igazgatója.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint márciusban 2,8 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2,1 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9 százalék.
A kerékpárosok szabályszegései jelentik továbbra is a legsúlyosabb közúti balesetek fő okát Hargita megyében. Ez a jelenség már öt éve tart, azóta a gyorshajtás a második helyre szorult a baleseti okok között.
Tavaly több mint 2,56 milliárd lej kártérítést fizettek ki a biztosítók a fakultatív CASCO-kötvények alapján – közölte csütörtökön a Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetsége (UNSAR).
Elkezdődött Marosvásárhelyen a Bolyai nevet viselő Kárpát-medencei iskolák 22. találkozója. Kilenc intézmény tanárai és diákjai gyűltek össze, hogy közösen idézzék fel a Bolyaiak örökségét, megismerjék egymás kultúráját.
11 hozzászólás