Hiába jelzik a hatóságok, hogy nem lesz ellátási hiány, az emberek nem hiszik el
Fotó: Gábos Albin
Amennyiben szükséges, sürgősségi rendelettel szabályozzák a gyógyszerek és egészségügyi eszközök, valamint az élelmiszerek árát, hogy a koronavírus-járvány ideje alatt ne lehessen azokat emelni, illetve ezzel az intézkedéssel a feketekereskedelmet, a nyerészkedést is visszaszorítanák – figyelmeztetett a kormányfő.
2020. március 20., 15:562020. március 20., 15:56
Több olvasónk is jelezte, hogy kétszeresére emelkedett például a citrom, a krumpli, a vaj ára, ugyancsak dupla árat kérnek a kisebb boltokban a fertőtlenítőszerekért, az egészségügyi szeszért, de az alapélelmiszernek számító liszt, cukor, olaj is drasztikusan megdrágult. A hentestermékek nem egy-két lejjel, de tíz, tizenöt lejjel is többe kerülnek, mint az előző héten.
Mert például ha a törvény megengedi, hogy 0 és 30 százalék közötti vagy ennél is nagyobb haszonnal forgalmazzanak különböző termékeket a kereskedők, akkor csak rajtuk múlik, a jóérzésen, hogy mennyire élnek ezzel a lehetőséggel – magyarázta Liviu Todoran, a fogyasztóvédelmi hivatal Maros megyei igazgatója. Hozzátette,
Nagyon sokan telefonálnak, jelzik a drágulásokat, panaszkodnak, hogy egyik napról a másikra megugrottak az árak, amit egyébként ők is tapasztalnak – mondta, majd arra hívta fel a figyelmünket, hogy a nagy bevásárlóközpontokban, ahol szervezetten működik minden, nem drágítottak.
– fogalmazott az igazgató. Az egyik nagy bevásárlóközpontból meg is erősítette egy olvasónk, hogy semmi nem drágult, mindennek – alapélelmiszernek, zöldségnek, gyümölcsnek, ipari terméknek, tisztítószernek – ugyanannyi az ára, mint az utóbbi egy hónapban.
Liviu Todoran továbbá elmondta, naponta három csoport indul el Maros megye három irányába, hogy ellenőrizze, minden vállalat, szolgáltató betartja-e a bezárásra vonatkozó intézkedést.
hiszen a munkájukat végző ellenőrök is ki vannak téve a fertőzés veszélyének, és „ahol a törvényt nem tartják tiszteletben, ott az elővigyázatosságra sem figyelnek” – tette hozzá az igazgató. Aki nem tartotta be a rendkívüli intézkedést, az sokat kockáztat: a bírság 1000 lejtől 70 ezer lejig terjedhet.
Orvosi felszereléseket adományozott pénteken az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőségnek.
Útjára indult a 100 Lélek 100 Cipő elnevezésű adománygyűjtő akció Marosvásárhelyen, idén is a nehéz helyzetben élő gyerekeknek vásárolnak lábbelit.
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alpolgármesterének a helyi önkormányzat képviselői pénteken. A döntés egyhangúlag született meg.
Tizennégy személyt kísértek be a rendőrségre, miután pénteken általános razziát tartottak a Maros megyei Makfalván.
Az FK Csíkszeredához látogatott Szijjártó Péter miniszter pénteken; a zárt körű találkozón betekintett a romániai női labdarúgó élvonalban szereplő együttes edzésére is.
Az amerikai, de a romániai választások is napirendre kerültek pénteken azon a csíkszeredai eseményen, ahol Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter volt Kelemen Hunor RMDSZ-elnök beszélgetőtársa.
Előzetes letartóztatásba került pénteken egy 17 éves kézdivásárhelyi fiatal, akit azzal gyanúsítanak, hogy megkéselt egy 33 éves férfit.
Porig égett egy lakókocsi, amelyet tulajdonosa szándékosan gyújtott fel a Maros megyei Jedden – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya. A férfi előzetes letartóztatásba került.
Gyűjtőakciót szervez a Csíkszeredai Vöröskereszt, hogy szebbé tehessék a rászoruló családok ünnepi időszakát. Adományként élelmiszert és édességet lehet a gyűjtőpontokhoz vinni.
Emberkereskedelemmel és munkaerő-kizsákmányolással foglalkozó bűnszervezetet számolt fel a Kovászna megyei rendőrség, valamint a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) a magyarországi hatóságok együttműködésével.
2 hozzászólás