Egy hat méter magas hóember építésébe fogott csütörtökön egy baráti társaság a csíkszentgyörgyi és bánkfalvi parkban. Péntek délutánra végeztek is a munkával.
2017. február 10., 19:012017. február 10., 19:01
2017. február 10., 21:472017. február 10., 21:47
Javában épült már a hóember péntek délelőtt, amikor megérkeztünk Bánkfalvára. Volt, aki a hótömeg tetején tevékenykedett, mások vizet hordtak, egyik fiú egy talicska hóval érkezett épp. Csiszer Gábor, Madár Zsombor, Péter Szabolcs, Csiszer Attila és Gerczuj Bence szerda este döntötték el, hogy elkészítik a tudomásuk szerint eddigi legnagyobb kézzel készített hóembert.
„Szerdán kezdett havazni, és akkor jött az ötlet, hogy csináljunk egy hóembert, mert láttuk, hogy sok hó lesz. Este megbeszéltük, de nem szegeztünk le semmit konkrétan. Aztán csütörtök reggel hívtam a társaságot, hogy fogjunk neki. Megrajzoltam a kört, hogy mekkora legyen, fogta mindenki a fejét, hogy itt ennyi hó nem lesz. De mikor kezdtük rakni, mindenkinek megjött a kedve. Csütörtökön tapadt a hó, könnyebb volt rakni, pénteken vízzel kellett locsoljuk, hogy álljon össze” – vázolta Csiszer Gábor.
A tizenéves fiúk csütörtök délelőtt fél tizenegykor kezdték el az óriáshóembert építeni, péntek délutánra pedig be is fejezték. „Úgy tudjuk, hogy a legnagyobb hóembert Magyarországon készítette a Pamkutya nevű csapat tavaly novemberben. Felvettük velük a kapcsolatot, ők pedig jó tanácsokkal láttak el, hogy mire kell odafigyelni. Gondolkodtunk, hogy jelentsük be valahová, hogy hivatalos legyen, csak nem tudjuk, kit kellene értesíteni” – magyarázta Csiszer.
A faluból egyre többen látogatnak ki hozzájuk, kíváncsian figyelve a nagy „alkotást”. A fiúk pedig úgy vélik, jó időtöltés a hóemberépítés a téli szünidő utolsó napjaiban.
Fémszerkezetes csarnokok építésére gyűjtöttek pénzt, de nem végezték el a munkát – csalás gyanújával a Hargita megyei rendőrség kedden öt helyen végzett házkutatást Galac megyében.
Utoljára találkozott kedden Csíkszereda mandátumból leköszönő önkormányzati testülete. A soron kívüli ülésen egyebek mellett a kamattörlés lehetőségéről határoztak.
Szervezett kiránduláson veszett nyoma egy kiskorúnak a Szovátához tartozó Szakadát település erdei területén.
Több mint negyven éven keresztül Moldvában töltötte nyári szabadságait, vissza-visszatért Magyarországról csángó barátaihoz, szokásvilágukat kutatta, a lelkükig ért el. A számos díjjal elismert néprajzkutató tíz éve Gyimesközéplokot választotta otthonául.
Az 1848-as forradalom és szabadságharc kiemelkedő alakjaként Gál Sándor nevét szokás emlegetni. Szülőfaluja, a csíkszentgyörgyi közösség az elmúlt években több előrelépést is tett emlékének és munkásságánk megőrzésében.
A ballagás dátuma körül kialakult helyzet ugyanis nem a betegség maga, hanem egy kitüremkedő szimptómája egy komplex folyamatnak – állítja a szerkesztőségünknek eljuttatott véleménycikkében a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori diákja.
Két hete, hogy kénytelenek voltak felfüggeszteni a csíkszeredai ideiglenes távolsági buszállomás működését egy bírósági ítélet nyomán, akkor elszállították az információs irodaként, és váróteremként működő konténereket.
Az öreg, kihalt fákban is megannyi lehetőség rejlik még – erre hívja fel a figyelmet a Projekt Bag Egyesület és a Sapientia EMTE csíkszeredai karának eseménye, amelyet hétfőn tartanak Csíkszeredában.
Megcsúszott és lesodródott az úttestről egy Kománfalva és Csíkszereda útvonalon közlekedő pótkocsis teherautó kedden Gyimesközéplokon, a 12A jelzésű országúton – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
Átfogó közúti ellenőrzést végeztek Hargita megyében a rendőrök pénteken, ezúttal a tömegközlekedési járművek voltak az akció célkeresztjében. Kimagasló kihágást nem tapasztaltak.
szóljon hozzá!