Egy hat méter magas hóember építésébe fogott csütörtökön egy baráti társaság a csíkszentgyörgyi és bánkfalvi parkban. Péntek délutánra végeztek is a munkával.
2017. február 10., 19:012017. február 10., 19:01
2017. február 10., 21:472017. február 10., 21:47
Javában épült már a hóember péntek délelőtt, amikor megérkeztünk Bánkfalvára. Volt, aki a hótömeg tetején tevékenykedett, mások vizet hordtak, egyik fiú egy talicska hóval érkezett épp. Csiszer Gábor, Madár Zsombor, Péter Szabolcs, Csiszer Attila és Gerczuj Bence szerda este döntötték el, hogy elkészítik a tudomásuk szerint eddigi legnagyobb kézzel készített hóembert.
„Szerdán kezdett havazni, és akkor jött az ötlet, hogy csináljunk egy hóembert, mert láttuk, hogy sok hó lesz. Este megbeszéltük, de nem szegeztünk le semmit konkrétan. Aztán csütörtök reggel hívtam a társaságot, hogy fogjunk neki. Megrajzoltam a kört, hogy mekkora legyen, fogta mindenki a fejét, hogy itt ennyi hó nem lesz. De mikor kezdtük rakni, mindenkinek megjött a kedve. Csütörtökön tapadt a hó, könnyebb volt rakni, pénteken vízzel kellett locsoljuk, hogy álljon össze” – vázolta Csiszer Gábor.
A tizenéves fiúk csütörtök délelőtt fél tizenegykor kezdték el az óriáshóembert építeni, péntek délutánra pedig be is fejezték. „Úgy tudjuk, hogy a legnagyobb hóembert Magyarországon készítette a Pamkutya nevű csapat tavaly novemberben. Felvettük velük a kapcsolatot, ők pedig jó tanácsokkal láttak el, hogy mire kell odafigyelni. Gondolkodtunk, hogy jelentsük be valahová, hogy hivatalos legyen, csak nem tudjuk, kit kellene értesíteni” – magyarázta Csiszer.
A faluból egyre többen látogatnak ki hozzájuk, kíváncsian figyelve a nagy „alkotást”. A fiúk pedig úgy vélik, jó időtöltés a hóemberépítés a téli szünidő utolsó napjaiban.
Sportpályázatokra kétmillió lejes, kulturális pályázatokra pedig 1,22 millió lejes keretet biztosít a csíkszeredai önkormányzat. A kiírást kedden tette közzé a városháza a civil szervezetek számára.
Hagyományteremtő szándékkal szervezik meg az első szabadtéri Székelyföldi Roma Napot Csíkszeredában április 5-én, szombaton. Lesz főzőverseny, koncert, tánc és mulatság, ahová nem csak romákat várnak.
Csíkszeredában hamarosan újraindul a taplocai kutyamenhely, amely néhány éve zárt be. Az önkormányzat közel egymillió lejt különített el a működtetésére, hogy csökkentse a kóbor ebek számát. A tervek között ingyenes ivartalanítási akció is szerepel.
Az eddiginél nagyobb összeget fordítanak idén a nyári útkarbantartásra Csíkszeredában, a munkálatok közül elsőként a makadámutak javítását kezdik el. A legfontosabb beavatkozásnak a Kossuth Lajos utca újraaszfaltozása ígérkezik.
Április elsejétől új helyen működik a Csíkszeredai Helyi Rendőrség a városháza felújítása miatt. Az ügyfeleket az egykori Zsögödfürdői Vendéglő épületében fogadják. Ahogy arról korábban beszámoltunk, közeleg a csíkszeredai városháza felújítása.
Új életre kelti Arany János Toldi Miklósát a Hargita Székely Néptáncszínház. Az előadás április 6-án, vasárnap lesz a csíkszeredai Városi Művelődési Házban.
Érdekes, hasznos és segítséget jelentő interaktív kiállítás tart nyitva április 17-ig az iskolai zaklatás megelőzése céljából a csíkszeredai Szakszervezetek Művelődési Házában. Az általános iskolák ezen a héten még jelentkezhetnek a szabad időpontokra.
Csíkszeredában már néhány éve tart a gyalogátjárók biztonságosabbá alakítása, ami elsősorban a jobb megvilágítást, a villogó jelzések felszerelését jelenti. Ennél többre, például nyomógombos jelzőlámpák felszerelésére is volna igény több helyszínen.
Két díjat hozott el a brassói GastroPan sütőipari szakkiállításról a csíkszentmártoni Bocskor Pékség. Rozsos veknijüket az év kenyerének választották, erdőkerülő kenyerük pedig második helyezést ért el a kézműves kenyér kategóriában.
Befejezéshez közeledik Hargitafürdőn a tűzoltószertárnak szánt, de orvosi rendelőnek, gyógyszertárnak, irodáknak, közvécének is helyet biztosító épület elkészítése. Néhány hónap múlva már használatba is vehetik a helyiségeket az önkéntes tűzoltók.
szóljon hozzá!