Fotó: Veres Nándor
Kalanddá vált járművel átjutni az Olton Csicsó és Oltfalu között. Noha két híd is van, az egyik, amelynek építése még nem fejeződött be, továbbra sem használható, a másik, a póthíd alaposan megroskadt, balesetveszélyessé vált.
2016. november 15., 10:302016. november 15., 10:30
2016. november 15., 11:242016. november 15., 11:24
Amikor hétfőn a helyszínen jártunk, néhány perc leforgása alatt három személygépkocsi is érkezett Csicsó felől – két jármű vezetője a körülményeket látva visszafordult, a harmadik viszont, nem kis bátorságról téve tanúbizonyságot, óvatosan, lassan áthajtott az ideiglenes átkelőn.
Az óvatosságra nagy szükség van, mert az útszűkületet ugyan tábla jelzi, de csak közelebbről látszik, hogy bizony nem egyszerű feladat áthajtani a betoncsövekből összeállított póthídon, amelynek szintje igen közel került már az víz szintjéhez. A folyó nagy mennyiségű hordalékot, szemetet, faágakat sodort magával, amelyek a betongyűrűknél feltorlódva jelentősen nehezítik a víz átfolyását, ugyanakkor nagyméretű köveket is elhelyeztek ott egy korábbi megerősítéskor. A betongyűrűkön elhelyezett, tört kőből kialakított töltés két széle beomlott, így a járófelület szélessége egyes helyeken alig éri el a 170 centimétert. Ilyen körülmények között a nagyobb járműveknek, teherautóknak egyáltalán nem ajánlott az áthaladás, kerülni Madéfalva vagy Csíkszeredán át Csiba felé lehet.
Az új betonhídnál nem láttunk senkit, viszont átjárni nem lehet. A Csicsó felőli oldalon a korábban a műszaki mérések miatt kiásott árkot – amelyet októberben betemettek, és egy ideig használták a hidat – ismét kiásták, és több nagy betontömböt is elhelyeztek előtte. A hídon a védőkorlátok, illetve a szalagkorlátok elkészültek, viszont a futófelületről hiányzik a vízszigetelés és az aszfaltburkolat is.
A póthidat az esőzések miatt megnőtt Olt rongálta meg, Péter Lukács csicsói polgármester szerint a víz átfolyt rajta. Megtudtuk azt is, hogy a feljárónál korábban betömött árkot azért kellett ismét kiásni, mert nem volt megfelelő a talaj tömörítése, és hogy ezt nemsokára ismét elvégzik az építést végző cég helyszínre visszatérő alkalmazottai. Borboly Csabától, a híd építését megrendelő Hargita megyei önkormányzat elnökétől azt kérdeztük, hogy át lesz-e adva a forgalomnak az új híd, vagy télire is marad a jelenlegi helyzet. Azt is megkérdeztük, hogy befejezi-e a munkát az építő cég, vagy szerződésbontás következik, illetve megerősítik-e a póthidat. Írásban elküldött kérdéseinkre várjuk a választ.
Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.
A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.
A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.
Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.
Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.
Örökös szentségimádási napot tartanak a csíktaplocai templomban pénteken. Ennek zárásaként, 17 órától gyémántmisét mutat be Boros Károly nyugalmazott plébános, egykori felcsíki főesperes, aki 28 éven át szolgált Csíktaplocán.
szóljon hozzá!