Január 27-e után hozzák nyilvánosságra a jelöltek névsorát
Fotó: László Ildikó
Az eddigi megszokással szakítva jelentős nyitásra készül az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezete, amely minden helyi, felnőtt lakos számára lehetővé teszi, hogy voksával hozzájáruljon a vezetőség megválasztásához február 27-én. Ehhez – egy formanyomtatvány kitöltésével – meg kell erősíteni a meglévő tagságot vagy csatlakozni kell a szövetséghez.
2022. január 10., 15:142022. január 10., 15:14
Noha már tavaly meg szerették volna tartani az RMDSZ székelyudvarhelyi városi szervezetének tisztújító ülését, erre egészségügyi okok, illetve a járványügyi korlátozások miatt nem volt lehetőség – vezette fel a hétfői sajtótájékoztatón Bíró Barna Botond, a szövetség területi szervezetének elnöke. Mint jelezte, a városi politikai alakulat „az elmúlt harminc év legnyitottabb és legdemokratikusabb” tisztújítójára készül, amelyre még nem volt példa egyetlen politikai párt részéről sem.
Bíró rámutatott, bárki szavazhat a helyi szervezet elnökére, illetve – a harmincötből – tizenkét választmányi tagra február 27-én, aki az említett dátumig kitölt egy nyilatkozatot a pártba való belépéséről, illetve tagságának megerősítéséről. Más kötelezettség nincs, sőt ez esetben az évi hatlejes tagsági díj befizetésétől is eltekintenek. Egyfordulós, állóurnás nyílt választást szerveznek, amelynek részvevői öt helyszínen adhatják le a voksukat.
– közölte az udvarhelyszéki elnök. Ezzel arra célzott, hogy bizonyos személyek esetleg azért indultak tisztségekért más politikai pártok színeiben, mert ezt nem tehették meg a szövetségen belül.
Fotó: László Ildikó
Szakács Tibor, a szövetség helyi szervezetének megbízott elnöke az elmondottakat azzal egészítette ki, hogy háromtagú tisztújítási bizottságot neveztek ki – Elekes Gyula, Dávid Endre, Sinka Arnold –, ők fogják pontosítani a szavazás helyszíneit, valamint a körzetek szavazóbiztosairól is ők döntenek. Arra is kitért, hogy a választmányi tagok esetében legkevesebb két személyre kell szavazni, hogy érvényes legyen a voks. Bíró Barna Botond példaként megemlítette,
Eddig Miklós Zoltán, a Haáz Rezső Múzeum igazgatója és Imre Gábor, az Udvarhelyszéki Ifjúsági Egyeztető Tanács volt elnöke jelezte nyilvánosan, hogy megmérkőzne a városi elnöki tisztségért – erősítették meg a jelenlévők kérdésünkre reagálva.
Fotó: László Ildikó
Azt is megjegyezték, hogy ezt biztosan csak a jelentkezési lapok leadása után lehet megmondani, amelynek határideje január 27-e. Szakács Tibor határozottan cáfolta, hogy ő is megmérkőzne a tisztségért, arról azonban már hallott, hogy még vannak tagok a szervezeten belül, akik gondolkodnak, hogy jelöltessék magukat.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
szóljon hozzá!