A Medve-tó szomszédságában lévő kilátó igazi attrakció télen is
Fotó: Szovátai Polgármesteri Hivatal
Szovátán az idei költségvetés hetven százalékát beruházásokra meg fejlesztésekre fordítják, és bíznak abban, hogy idén ismét fellendül a turizmus a közkedvelt fürdővárosban. Fülöp László Zsolt polgármester tervekről és reményekről beszélt.
2022. február 17., 18:062022. február 17., 18:06
Szováta idei költségvetése 51,5 millió lej, ebből 20 millió lejt a működésre és 31,5 millió lejt befektetésekre, fejlesztésekre fognak elkölteni.
A Székelyhon érdeklődésére Fülöp László Zsolt polgármester arról beszélt, hogy már tavaly is sikerült 30 millió lejt befektetésekre, fejlesztésekre költeni, ami jól látszik a városon és a fürdőtelepen is. Az idei, időben elfogadott költségvetésből 31,5 millió lejt költenek beruházásokra, ebből 20 millió lejt kapnak az uniós pályázatok révén, hogy
De a fennmaradó 11,5 millió lejből többek között nekifognak a százéves polgármesteri hivatal felújításának és kibővítésének is.
Mint a polgármester elmondta, funkcionális épületet szeretnének kialakítani, amely majd jól használható lesz az elkövetkező 35–40 évben, ahová beköltözhetnek majd azok a városhoz tartozó intézmények, egységek, amelyek most más helyen vannak. Figyelembe veszik továbbá, hogy a város fejlődik, és lehetséges, hogy a városháza apparátusát is bővíteni kell majd.
Megkérdeztük, hogy a beruházások és fejlesztések tükrében mennyire számíthatunk arra, hogy idén nyáron építőtelep lesz a fürdővárosban. Fülöp László Zsolt elmondta, hogy a már említett amfiteátrum mellett
„Mi is tervezünk kisebb munkálatokat a parkban, de azzal kész leszünk a szezon előtt. Arra számítunk, hogy idén a járvány lecsengőben lesz, és a turisták egyre nagyobb számban térnek vissza Szovátára is. (...) Mindent megteszünk, hogy Szovátán jól érezzék magukat. Idén is folytatjuk a beruházásokat, továbbra is pályázunk, hogy minél több pénzt tudjuk behozni. Ha idén is sikerül a terveinket végrehajtani, akkor 2023 egy igazán briliáns év lehet Szovátán, a városban és a fürdőtelepen is.”
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!