Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
A veszélyes és agresszív kutyák tartására vonatkozó jogszabályok betartását vizsgálják Kovászna megyében április és június között – tájékoztat a rendőrség.
2022. április 19., 14:542022. április 19., 14:54
Az akcióban, amelynek célja, hogy megelőzzék a támadásokat és szavatolják az emberek biztonságát, a városi rendőrségek és a vidéki rendőrőrsök munkatársai is részt vesznek. A vonatkozó jogszabályok
A veszélyes fajtákat két kategóriába sorolják; az elsőbe tartoznak a harcra és támadásra kitenyésztett ebek, mint például a pitbull vagy a bandog, illetve ezek keverékei. A kettes veszélyességi kategóriába sorolja a jogszabály többek között a bullterrier, az amerikai Staffordshire-terrier, a rottweiller, a nápolyi masztiff, a kaukázusi juhász vagy a cane corso fajtákat, illetve ezek keverékeit.
Agresszív az a kutya, amely köz- vagy magánterületen emberre vagy háziállatra támad, anélkül hogy provokálnák, illetve minden kutyaviadalon résztvevő vagy erre idomított eb.
az első kategóriába tartozó fajták tenyésztése engedélyköteles. Ha egy veszélyesnek minősülő kutya eltűnik, elpusztul vagy eladják, 48 órán belül jelenteni kell a rendőrségen. Az ingatlan bejáratánál, ahol a kutyát tartják, kötelező jól látható helyre kitenni a „veszélyes kutya” feliratot.
Legutóbb három évvel ezelőtt ellenőriztek Háromszéken veszélyeskutya-tartókat, akkor 378 ebtartónál vizsgálták, hogy betartják-e az előírásokat. Amint arról beszámoltunk, februárban Sepsiszentgyörgyön egy iskolából hazatérő tízéves gyermeket marcangoltak meg a rátámadó kutyák, a kisfiú azóta a brassói kórházban tucatnyi műtéten esett át. A férfi, aki rátalált a sérült gyerekre, a közelben nyolc veszélyesnek minősülő kutyát tart, ám azt állította, az ebek nem juthattak ki az udvarról. A hatóságok a férfit hatvannapos bírósági felügyelet alá helyezték, a kutyákat menhelyre szállították további kivizsgálásra.
Életveszélyesen megsérült egy tízéves sepsiszentgyörgyi gyerek, akit kutyák támadtak meg az iskolából hazafelé menet. A gyereket a brassói kórházban kezelik, 50 napon túl gyógyuló sérülései vannak.
Házi őrizetben van a sepsiszentgyörgyi férfi, akinek kutyái megtámadtak és életveszélyesen megsebesítettek egy tízéves gyereket.
Gyémántmisét mutatott be pénteken délután a csíktaplocai templomban Boros Károly nyugalmazott plébános, egykori felcsíki főesperes, aki 28 éven át szolgálta a csíktaplocai híveket.
Elgázolt borztetemről kaptunk fotókat, amely a felújítás alatt levő 137-es megyei út Székelyudvarhely és Székelykeresztúr közti szakaszán hever.
A legfelsőbb bíróság pénteken helyt adott az elnökválasztást érvénytelenítő alkotmánybírósági határozat felfüggesztéséről szóló ítélet elleni fellebbezéseknek.
A romániaiak több mint 60 százaléka szerint az ország rossz irányba tart, ezért a választók elvárják a következő államfőtől, hogy változást idézzen elő Románia jelenlegi és jövőbeli politikájában.
Újabb hatvan napig hatósági felügyelet alatt marad Barti Tihamér, a Hargita megyei önkormányzat tisztségéből felfüggesztett és korrupciós bűncselekményekkel gyanúsított alelnöke. Barti panasszal élt a döntés ellen, de ezt elutasították.
Ingyenesen tesz elérhetővé tíz filmet tíz napon át a Filmio, a magyar filmek streaming platformja a magyar film napja alkalmából – közölte a Nemzeti Filmintézet pénteken az MTI-vel.
Tanárnak lenni Romániában nem kis kihívás, ideje átgondolni, mitől van az, hogy az a pedagógus, aki kiválóan teljesít a katedrán, nem tud jó eredménnyel versenyvizsgázni. Jövőtől ezen változtatna a tanügyminiszter.
A Gyulafehérvári Főegyházmegye jubileumi eseménysorozatának részeként április 30-án, szerdán megtartják a fogyatékkal élők napját, melynek programjai több csíksomlyói helyszínen zajlanak majd.
Véget ér vasárnap a húsvéti vakáció, hétfőtől folytatódik a tanítás az iskolákban.
A medvét le kellene venni a szigorúan védett fajok romániai listájáról – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján a környezetvédelmi miniszter.
szóljon hozzá!