Ahol lejtő van, ott korlát is kell legyen
Fotó: Tuchiluș Alex
Látványos szakaszba ért az Olt folyó töltésén épülő bicikliút, az azt szegélyező fémkorlátnak azonban bőven akadtak kifogásolói a városlakók körében. Többen balesetveszélyesnek, ízlésrombolónak vélik a hét kilométer hosszú szakaszon felhelyezett védőkorlátokat, az önkormányzat viszont leszögezte: a gát menti lejtők miatt törvény kötelezte, hogy kialakítsák azokat.
2024. április 16., 20:262024. április 16., 20:26
Közleményben adott választ a sepsiszentgyörgyi városháza a korlátok miatt háborgó lakosságnak, akik már több hete hangoztatják elégedetlenségüket, javarészt a közösségi médiában. Az önkormányzat ezért ismertette, hogy
Kifejtették, hogy Romániában a bicikli- és országutak építése ugyanazon jogszabály alapján történik, így
A hét kilométeres út teljes hosszán, mindkét oldalon elhelyezik a fémkorlátokat
Fotó: Tuchiluș Alex
A gáton épülő út esetében mindkét oldalon huszonkét fokos a lejtő, ezért kötelező volt megtenni ezt a lépést.
Többen feltették a kérdést, hogy mi történik majd a gyalogátjárókkal, hogyan lehet majd átjutni a korláton? Az önkormányzat tájékoztatása szerint
Nyomatékosították, hogy kizárólag kerékpárosok használhatják az utat, motorbiciklivel, lovasszekérrel vagy négykerekű motorral nem lehet majd ráhajtani, így
Kihangsúlyozták, hogy a bicikliút szélessége több mint két méter, a fémkorlátokat mindkét oldalon 40-40 centiméterre helyezték el a szegélykövektől, így kényelmesen elfér majd egymás mellett két kerékpározó is.
Fotó: Tuchiluș Alex
A Debren-pataknál és a Kökényes-ároknál két 28 méter hosszú és 2,5 méter széles felüljárót építenek. Arról is tájékoztattak továbbá, hogy az önkormányzat a jövőben három irányba tervezi bővíteni a kerékpárutat: a kilyéni hídig, a Sylvester Lajos utca, illetve az Energia utca irányába.
Nemzetközi díjat nyert egyedülálló, saját tervezésű kültéri sütő és főző kerti bútorával Bene János. A Csíkszeredában élő, vasmegmunkálással, kovácsmesterséggel, műemlék-vasalatokkal foglalkozó mérnökkel beszélgettünk.
Az egészségügyi rendszert sújtja leginkább a jövő évi megszorító intézkedéseket részletező „salátarendelet” a közalkalmazotti bérek befagyasztása miatt.
Elhívták a sajtót egy olyan rendezvényre, amelyen három órán keresztül a pásztorkutyák és a turisták közötti békés megférés lehetőségeiről volt szó. Megoldást nem nagyon találtak a problémára, a médiát azonban jól megszidták.
A kormány elképzelései szerint jövő évtől 800 lej értékű üdülési utalványban részesülnek a közalkalmazottak, azzal a feltétellel, hogy ezt az összeget saját zsebből kipótolják további 800 lejjel.
A térségünkben egyre kiélezettebbé váló juhászkutya-problémára próbáltak megoldást keresni az állattartó gazdák, a juhászkutya-tulajdonosok és a természetjáró turisták képviselői, akik szombaton Szentegyházán ültek egy asztal köré.
Koronkára hívták ki szombaton délután a Maros megyei tűzoltókat, ahol egy lakóház gyulladt ki.
A kormánypalotában ülésezett szombaton az Országos Érdekegyeztető Tanács. A román sajtóban máris kiszivárgott a költségcsökkentést tartalmazó rendelettervezet.
Az utazási kedvezményeik visszavágása miatt aggódnak a romániai egyetemisták, akik egy közleményben fejezik ki nemtetszésüket a kormány kilátásba helyezett megszorító intézkedései miatt.
Noha egy légitársaság távozik a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtérről januárban, az utasokat nem hagyják cserben: a Fly Lili helyét vélhetően a Ryanair veszi át, ugyanakkor a Wizz Air célállomásait is növelik.
A hegy nem divatbemutató-kifutó, a jég nem bocsát meg – figyelmeztetnek a hegyimentők, arra kérve a sípályákra, gyalogtúrákra indulókat, hogy csakis előzetes tájékozódás után és megfelelő felszereléssel induljanak útnak.
2 hozzászólás