Tehetetlenül tárja szét karjait egy marosvásárhelyi adminisztrátor, amikor arról érdeklődünk, hogy kik halmozták fel a 40 000 lejnél több adósságot?
2010. február 08., 18:412010. február 08., 18:41
2010. február 08., 19:122010. február 08., 19:12
Az ügy érdekessége, hogy a Termékenység utcában már február elsején, valamint február 8-án is meleg víz nélkül maradt lépcsőházaknak, és a Testvériség utca 18., 20., 22. szám alatti tömbházaknak ugyanaz az adminisztrátora, Claudia Mârzak, aki a mellékelt fényképen egyik lakónak próbál magyarázkodni. Mint már beszámoltunk róla, múlt héten az ügyintéző azt nyilatkozta, hogy ő 2004-ben vette át a társulásokat, és eddig nem tudott az adósságokról. Ezt megcáfolta a szolgáltató sajtószóvivője, akitől megtudtuk, hogy a társulást tavaly nyáron beperelték, így próbálva behajtani az akkori, 40 000 lejnél nagyobb tartozást.
Claudia Mârzak kifejtette: a városháza felkérésére kimutatást készít, és megpróbálja kideríteni, hogy a 2004 előtt felhalmozott tartozások kinek a mulasztásából halmozódott fel. „Azt hiszem, hogy a lakók nem törlesztették idejében a számlákat, de most ennyi idő után nehéz bizonyítani, hogy melyik család nem fizetett. Vannak, akik elköltöztek, az új tulajdonost azonban nem lehet arra kötelezni, hogy több éves tartozást törlesszen. Nem tudom, hogyan fogunk kilábalni ebből a helyzetből. Most a rendszeresen fizető lakók is felháborodtak, és azt mondták, ha meleg víz nélkül hagyták őket, többet ők sem adnak egy lejt sem” – nyilatkozta Claudia Mârzak.
Az ügyben a marosvásárhelyi városháza szakosztálya is vizsgálódik, azonban konkrét lépéseket akkor sem tud tenni, ha kiderül, hogy sikkasztásról, hamis nyilvántartások vezetéséről van szó. Éppen ezért a szakosztály vezetője, Dumitru Rus azt javasolja a lakóknak, hogy tartsanak közgyűlést, és nyilvánosan kérjék számon a társulás elnökét, adminisztrátorát, cenzorait.
Koronkán vasárnap nemcsak az államelnök-jelöltek nevére lehet pecsételni. Egy másik szavazólapot is kapnak a helyiek, akik arról nyilváníthatnak véleményt, hogy akarják-e, hogy a településükön tömbházak épüljenek.
Kigyulladt személygépkocsihoz riasztották a segesvári hivatásos tűzoltókat szombatról vasárnapra virradó éjszaka.
Idős édesapját keresi egy férfi Marosvásárhelyen, aki napok óta nem tért haza.
Munkaszüneti napon sem pihentek a Maros megyei közlekedésrendészek: közel 300 autóvezetőt igazoltattak, alkohol- és drogteszteket végeztek, de volt, akinek a jogosítványát is bevonták, más szabálysértők pénzbírságot kaptak.
Három autó ütközött össze Segesváron péntek délelőtt a 13-as jelzésű országúton, hárman megsérültek – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság.
Az egykor zászlókkal menetelő május elsejei tömeget a rendszerváltás után felváltották a fűbe terített kockás plédek, közös miccsezések, amolyan családias tavaszi ünneppé vált. Aztán ez is kezd kikopni, ma új tartalommal ruházzák fel a munka ünnepét.
Személyazonossági igazolványok kibocsátása miatt hétvégén nyitva tart a marosvásárhelyi lakossági nyilvántartó hivatal – olvasható a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Kigyulladt Szászrégenben egy elektromos háztartási készülékeket raktározó csarnok, a hatóságok RO-ALERT figyelmeztetést küldtek a város lakóinak a sűrű füst miatt – tájékoztatott kedden a Maros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Noha a mikrofonok és a hangosítópult elárulta, hogy nem csak beszélgetni jöttek ki a térre a néptáncosok és népzenészek, a Maros Művészegyüttesnek így is sikerült két villámcsődülettel meglepnie a járókelőket a tánc világnapján.
Lánccal és lakattal egy vonat elé, a sínekhez kötötte magát egy férfi kedden a marosvásárhelyi vasútállomáson. A 73 éves férfi a tanúk szerint az alacsony nyugdíja miatti elégedetlenségét akarta kifejezni ezzel.
szóljon hozzá!