Nem csak tűzesetknél kellett beavatkozniuk a tűzoltóknak. Illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Megvonta az április és június közötti tevékenység mérlegét a Maros Megyei Vészhelyzeti Felügyelőség (ISU). Ez idő alatt összesen 5093 riasztás érkezett be hozzájuk.
2017. július 31., 17:382017. július 31., 17:38
A három hónap alatt összesen 5093 riasztás futott be az egységes sürgősségi hívószámon a vészhelyzeti felügyelőség diszpécserszolgálatához.
A sürgősségi rohammentő szolgálat területi megosztásban a következő „terhelést” kapta: a marosvásárhelyi egységhez 1544, a dicsőszentmártonihoz 281, a segesvárihoz 375, a szászrégenihez 410, a nagysármásihoz 148 hívás érkezett be az említett időszakban.
A rohammentősökén kívül 379 olyan riasztás futott be, amelyek közvetlenül a tűzoltókat érintették. Ebből 22 a helyi önkéntes tűzoltó-alakulatokra jutott. 94 esetben lakás- vagy gépjárműben keletkezett tüzet kellett oltani, 44 esetben tarló- vagy bozóttüzet, égő szeméttárolót, 9 esetben kellett feszítővágóval menteni a gépjárművek roncsaiba szorult áldozatokat, 17 esetben segítséget nyújtottak bajbajutottaknak, 10 esetben háziállatokat mentettek a tűzoltók, 58 esetben baleseti helyszíneket biztosítottak, 22-szer vonultak ki a felügyelőség tűzszerészei veszélyes tárgyakat hatástalanítani, hétszer szivattyúzták a pincékben, lakásokban felgyűlt vizet és 96 alkalommal nyitottak ki bezáródott ajtókat, távolítottak el szél-döntötte fákat vagy szállítottak el túlsúlyos személyeket. 174 esetben bizonyult indokolatlannak, vagy éppenséggel hamisnak a riasztás.
A tűzesetek okai
A tűzesetek okai tekintetében is nagy volt a szóródás. Az esetek 19 százalékában meghibásodott, felügyelet nélkül hagyott, áramkörből ki nem kapcsolt eszközök okoztak tüzet, 10 százalékban a takarítatlan, meghibásodott kémény, 5 százalékban meghibásodott, barkácsolt fűtőtestek, 33 százalékban nyílt térben gyújtott tűz, 4 százalékban cigarettázás, 8 százalékban gyújtogatás, 7 százalékban elektromos szerszámok, szikra, gyúlékony anyagok jelenléte vezetett a tüzek keletkezéséhez. Az esetek 17,39 százalékában lakásokban, 21,01 százalékban gazdasági melléképületekben 33,33 százalékban száraz növényi maradványok meggyulladása, vagy meggyújtása miatt keletkezett a tűzeset.
Lakóház gyulladt ki Mezőméhesen kedden délelőtt, egy nő életét vesztette.
„Háború utáni” és „siralmas” állapotok – maga a fogyasztóvédelem használja ezeket a leírásokat a tengerparti ellenőrzőakciójuk után.
Július első hetében újból élményekben gazdag napokat tölthettek el a gyerekek a Zetavár Panzióban megrendezett VitaMAG táborban, amelyet, mint az elmúlt nyolc évben is, támogatóként segített a Cetate Production sátorgyár.
Vízbe esett ember megmentésére riasztották a tűzoltókat Marosludason. Az eset a város szélén, az egykori üveggyár közelében található tónál történt – írja közleményében a Maros megyei tűzoltóság.
Nicușor Dan kérte, hogy ne legyen áfaemelés, de az államháztartás helyzetének elemzése után a kormány döntése az volt, hogy ezt meg kell lépni – jelentette ki hétfőn este Ilie Bolojan.
Egyelőre nehéz meghatározni, mekkora veszteséget okoz a parajdi bányakatasztrófa Korondon és Szovátán: előbbi település árusai 15-20 százalékos kiesést jósolnak, az üdülővárosban inkább a vakációs jegyek értékének csökkentése miatt aggódnak.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő intézkedések hatálybalépése után a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, nem csökken a fizetésük, és nem szűnnek meg az ösztöndíjak sem, csupán átszervezik a
A Transzfogarason történt halálos medvetámadást követően számtalan reakció érkezett a közösségi oldalakat használók részéről.
Ilie Bolojan miniszterlenök a képviselőház és a szenátus hétfő délutáni együttes ülésén kijelentette, hogy július végéig a második deficitcsökkentő csomaggal is a parlament elé járul, és ezek az intézkedések már a méltányosságra helyezik hangsúlyt.
Vészhelyzetben hozott felelősségteljes döntésnek nevezte hétfőn délután a parlamentben Ilie Bolojan az első deficitcsökkentő csomagról szóló törvénytervezet beterjesztését.
szóljon hozzá!