Benkő Erika szerint a prefektus intézkedésével megsértette a magyarságot
Fotó: Bíró Blanka
A Kovászna megyei prefektus március 15-ei túlkapásairól számolt be kedden parlamenti felszólalásában Benkő Erika háromszéki RMDSZ-es képviselő, és Sebastian Cucu prefektus lemondását kérte.
2018. március 20., 17:332018. március 20., 17:33
„A prefektus ellentmondott Románia miniszterelnökének a március 15-i ünnepségek kapcsán kinyilvánított tetteivel, méltóságukban sértette meg a Kovászna megyei magyarokat azzal, hogy akadályozta a békés ünneplést és ezért le kell mondania” – fogalmazott felszólalásában a politikus. Méltatta, hogy Viorica Dăncilă miniszterelnök üdvözölte az ünnepet, köszöntötte az ünneplő magyarokat, ám felhívta a figyelmet, hogy közben
Benkő Erika rámutatott, a prefektus megbírságolta Sepsiszentgyörgy és Kézdivásárhely polgármestereit a magyar szimbólumok használatáért, annak ellenére, hogy a törvény biztosítja a romániai nemzetiségeknek az ünnepeiken a szimbólumaik használatát.
– fogalmazott a képviselő. „Elfogadhatatlan, hogy a prefektus öntörvényűen, kedvére cselekszik, figyelmen kívül hagyva a miniszterelnök jó szándékú üzenetét. Ez a tette is bizonyítja, hogy alkalmatlan a feladata elvégzésére, ezért kell mondania” – mondta parlamenti felszólalásában Benkő Erika. Arra is kitért, hogy
Állandó meghívott tagként képviseli a magyarságot Brassó önkormányzatában Toró Tamás, miután a dél-erdélyi nagyvárosban két egymást követő önkormányzati ciklusban sem sikerült magyar képviselőt bejuttatni a tanácsba.
A Román Vasúttársaság (CFR) kedden tájékoztatott, hogy a rendkívüli hőség miatt a közlekedés biztonsága érdekében bizonyos vasúti pályaszakaszokon elrendelték a szerelvények sebességének korlátozását.
Magyar mesterséges intelligencia (AI/MI) kézikönyvet készített több kommunikációs szakmai szervezet, amely a szándék szerint átlátható keretrendszer mentén gyakorlati útmutatást kínál az AI felhasználásához.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata párti képviselő tölti be keddtől a képviselőház elnöki tisztségét. A kormánykoalíció által támogatott Mircea Abrudean liberális szenátort választotta meg kedden házelnökének a szenátus plénuma.
Megszavazta kedden a képviselőház plénuma Asztalos Csaba alkotmánybírói kinevezését.
Idén is lesz Stradivari-hegedűkoncert Gyimesbükkben. Alexandru Tomescu világhírű hegedűművész 22 állomásos turnéra indult, pénteken, június 27-én este a gyimesbükki római katolikus templomban is megcsodálhatjuk.
Helyi idő szerint szerda hajnalra tűzték ki az Axiom 4 űrmisszió indítását Floridából a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) – közölte kedden az amerikai űrhivatal (NASA) a honlapján.
Jelentkezett a gyermekjogvédelem székhelyén az a sepsiszentgyörgyi nő és lánya, akiket kedd reggel óta keresett a Kovászna megyei rendőrség.
Több ezer sofőrt ellenőriztek Kovászna és Maros megyében az európai szintű kampány részeként, amely az ittas vagy tudatmódosító szerek hatása alatt vezető járművezetők kiszűrésére irányult.
Vízkorlátozást vezettek be Maros megyében, összesen 39 település érintett. Vannak olyan falvak, ahol csak éjszaka folyik a csapból a víz. Kedden a marosvásárhelyiek is arra ébredtek, hogy nincs ivóvizük.
szóljon hozzá!