Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
A közlekedés kockázatairól készített tanulmányt hozott nyilvánosságra a romániai rendőrség, illetve összehasonlító elemzést is végeztek az elmúlt tíz évben ebben a témában készített négy közvélemény-kutatás alapján.
2018. november 11., 21:002018. november 11., 21:00
2018. november 12., 10:372018. november 12., 10:37
A vezetés közbeni kockázatokról készült elemzés kutatói arra a következtetésre jutottak, hogy az egyik legnagyobb problémát a különböző elektronikus eszközök használata jelenti vezetés közben.
A megkérdezettek 42 százaléka mondta azt, hogy az elmúlt hat hónap alatt vezetés közben beszélt telefonon kihangosító használata nélkül, szöveges üzenetet küldött, fellépett valamelyik közösségi oldalra, applikációt, navigációt használt vagy videót készített. A többség,
Ezt azzal indokolták, hogy sokan nem tartják be a szabályokat, az utak rossz állapotát is felelőssé tették, valamint azt, hogy a gépkocsivezetők figyelmetlenül vezetnek, kockázatos manőverekbe bocsátkoznak.
A tanulmányban külön fejezetekben vizsgálták a sebességkorlátozások betartását, a biztonsági öv használatát, az alkoholfogyasztást és a forgalomban tanúsított agresszivitást. A megkérdezettek 70 százaléka mondta azt, hogy betartja a sebességre vonatkozó korlátozásokat, viszont a lóerővel arányosan növekszik a gyorshajtók aránya is, tehát akinek nagyobb teljesítményű az autója, nagyobb kísértést érez arra, hogy átlépje a korlátozást. A többség ezt előzés közben elfogadhatónak tartja.
Hasonlóképpen látványos a javulás az ittas vezetés terén, míg 2008-ban a gépkocsivezetők 29 százaléka vallotta, hogy fogyasztott alkoholt, mielőtt kormánykerékhez ült, idén már csak 9 százalékuk mondta ezt. Ők arra hivatkoztak, hogy csak rövid távon vezettek, vagy meg vannak győződve, hogy az alkohol nem befolyásolja a képességeiket.
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Az agresszivitásról szóló kérdésekre a többség azt mondta, hogy inkább áldozata, és nem elkövetője, 71 százalék nyilatkozta, hogy rádudáltak vagy „lelámpázták”, de obszcén gesztusokra, és szóbeli erőszakra is panaszkodtak. A közvélemény-kutatást a Cult Market Research végezte, az adatokat augusztusban gyűjtötték 1259 aktív gépkocsivezetőtől.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
A simontornyai vár Tolna vármegye északi részén található. A várat az 1270-es években, gótikus stílusban építették.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
szóljon hozzá!