Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
A pénzügyminisztérium szerdán közzétett adatai szerint idén januárban 964,382 milliárd lejre nőtt az államadósság az előző havi 964,345 milliárd lejről – írja az Agerpres hírügynökség.
2025. április 09., 17:032025. április 09., 17:03
2025. április 09., 17:162025. április 09., 17:16
GDP-arányosan 54,6 százalékon stagnált az államadósság az év első hónapjában.
A közép- és hosszú távú államadósság a tavaly decemberi 884,175 milliárd lejről 889,16 milliárd lejre emelkedett januárban, a rövid lejáratú pedig 80,17 milliárd lejről 75,22 milliárd lejre csökkent.
Az euróban denominált adósság 395,6 milliárd lejnek, a dollárban denominált 99,03 milliárd lejnek megfelelő összeg volt, lejben 467,6 milliárdot kell törlesztenie az államnak.
A kormányzati szektor adóssága január végére a december végi 940,04 milliárd lejről 939,97 milliárd lejre csökkent, ebből 864,8 milliárd lej közép- és hosszú távú tartozás.
amiből 24,36 milliárd lejt közép- és hosszú távon kell törleszteni.
A pénzügyminisztérium adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 27 százalékának megfelelő 477,014 milliárd lej volt januárban. Ebből 471,71 milliárd lej a kormányzati szektor és 5,297 milliárd lej az önkormányzatok tartozása volt.
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel tervezett találkozót illetően – az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden újságírói kérdésre.
„Nincs terve” Donald Trump amerikai elnöknek arra, hogy a közeljövőben találkozzon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel – adta hírül kedd este a BBC a Fehér Ház egyik tisztviselőjére hivatkozva.
Robbanás volt hétfőn a román Petrotel-Lukoil kőolajfinomítóban, később pedig Magyarországon a százhalombattai olajfinomítóban keletkezett tűz.
Egy hirtelen és heves tornádó söpört végig hétfőn több, Párizstól északra fekvő településen, és felborított három darut, amelyek egy fiatal munkás halálát okozták, négy embert pedig súlyosan megsebesítettek a hatóságok szerint.
Oroszország eddig nem kérte Romániától, hogy Vlagyimir Putyin budapesti csúcstalálkozóra utazásakor nyissa meg légterét az orosz elnök számára – jelentette ki hétfőn Brüsszelben a külügyminiszter.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel – az ukrán államfő erről egy amerikai televíziónak adott, vasárnap sugárzott interjúban beszélt.
A háború adja át a helyét a békének! – hangoztatta XIV. Leó pápa vasárnap a Szent Péter téren, ahol hét új szentet avatott, közöttük Venezuela, illetve Pápua Új-Guinea első szentjét.
Beperelte az Európai Bizottságot a román állami gázipari vállalat, a Romgaz – írta az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Vlagyimir Putyin orosz elnök telefonon beszélt Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel az Oroszország és az Egyesült Államok közötti csúcstalálkozó előkészületeiről – közölte Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságírókkal pénteken Moszkvában.
Donald Trump szerint két héten belül létrejöhet a találkozója Vlagyimir Putyin orosz elnökkel Budapesten. Az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt csütörtökön.
szóljon hozzá!